Sportovní oblečení zajistí pohodlí

Když začneme sportovat nebo se věnovat nějaké aktivitě, děláme to především pro sebe, ať už máme důvody jakékoli. A občas potřebujeme tu správnou motivaci.

 

Sportu zdar

Sportovní aktivity nás udržují v kondici, pomáhají nám vyčistit si hlavu i přijít na jiné myšlenky a dobíjí nám energii. Sice po náročné túře nebo po návratu z posilovny máme pocit, že energie už nám moc nezbývá, opak je ale pravdou. Se sportem začneme z různých důvodů, chceme zhubnout, vyrýsovat postavu, zlepšit kondici nebo prostě jen mít možnost dělat něco, co nás baví. U většiny sportů, zvlášť těch letních, nepotřebujeme žádnou speciální výbavu a začít můžeme i v obnošené mikině a starých keckách. Měli bychom se ale cítit dobře a pohodlně, a proto chceme, aby naše sportovní oblečení bylo funkční a také dobře vypadalo. Chceme se líbit okolí i sobě, což platí především u žen. Muži si většinou oblíbí dvě tři trička a jedny šortky a jsou spokojení do doby, než se jim oblečení rozpadne. Ženy přeci jen chtějí vypadat dobře při jakékoli příležitosti, a tak mají většinou více typů oblečení a v různých barvách, aby mohly jednotlivé kousky kombinovat.

 

Podle počasí

Na ven je vhodné oblečení vrstvit, máme pak možnost se oblékat či svlékat podle aktuálního počasí a především vlastního pocitu. Přemýšlet musíme dopředu, tedy na jak dlouho jdeme ven a co nás může potkat, vhodné pak je přibalit i pláštěnku nebo bundu. Když na hodinu vyběhneme v okolí domova, obejdeme se bez velké výbavy, při horské túře už se ale vyplatí být připraveni předem. Do vnitřních prostor pak nejvíce užijeme fitness legíny a funkční tričko nebo tílko.

Kombinace různých druhů oblečení může být velmi praktická především při outdoor aktivitách. Ve sportovním šatníku se tak neobejdeme bez šortek a legín různých délek, funkčních triček, mikiny a lehké bundy.