Jaké jsou požadavky na moderní bydlení?

Stejně jako se mění módní styly toho, co nosíme na sobě, se mění také styly v oblasti bydlení. Nejen v interiéru, ale také v dispozicích a uspořádání se požadavky obyvatel domů i bytů mění.

 

Materiály v popředí

Retro styl se vrací do  módy a má mnoho svých příznivců, přesto ho nelze považovat za ten hlavní. Odráží v sobě ale dobu minulou, kdy byly trendy naprosto odlišné od těch dnešních, což je způsobeno i vývojem situace v naší republice v uplynulých desetiletích. Boom zažíval plast a sektorový nábytek, který je dnes naopak téměř zatracován. Dnešním trendům vévodí přírodní materiály jako jsou dřevo a kámen, často kombinované se sklem, ocelí, hliníkem nebo betonem.

 

Tlumené barvy

Barevnost interiéru už není omezena jen bílou, moderní jsou pastelové barvy napříč celou jejich škálou. Výrazné a křiklavé barvy se používají spíše na dekoracích a doplňcích, které lze v případě potřeby vyměnit. Barvenost ladí právě s přírodními materiály, velmi oblíbený co do stylu zařízení je vintage, vesnický a provance styl. Žádané byty či domy na prodej mají jednoduchý, čistý styl, který lze různě doupravit a personalizovat. Důležité je, aby se každý ve svém domově cítil dobře.

 

Být pohromadě

ještě jeden posun ve srovnání s minulostí je v bydlení patrný. Opět se vracíme k otevřeným prostorám, obývacímu pokoji spojenému s kuchyní a jídelnou, kde můžeme být pohromadě s rodinou a přáteli. Poptávky u realitní kanceláře jsou z většiny právě po bytech a domech, které nemají oddělenou kuchyň. Vaření, dříve činnost prováděná za zavřenými dveřmi, je dnes téměř společenskou událostí a chceme při ní být pohromadě.

Naučili jsme se být společenští a trávit čas s přáteli venku i uvnitř a to zohledňujeme i při výběru svého bydlení. I proto jsou pro prodej nemovitosti důležité její dispozice a případné možnosti úprav, které by odpovídaly přesně našim potřebám. Sladit interiér a zařízení je pak už příjemnou tečkou.