V zimě se zaměřte na posílení imunity

Kdyby to šlo, většina z nás by se na zimu zavrtala do dek a peřin a celou zimu prospala. Bohužel povinnosti volají a tak musíme plnit své každodenní povinnosti i přes nepřízeň počasí. Mráz i bacily nám pomohou zvládnou vitamíny.

 

Rychlé tempo

Ráno vypravit děti do školy, sebe do práce, celý den být mezi lidmi a zvládat vysoké pracovní tempo, odpoledne zaběhnout na úřad, vyřídit nákupy, vyzvednout děti, vyvenčit psa, postarat se o domácnost a občas si najít čas na sebe a své koníčky je vyčerpávající. V létě, když je dlouho světlo, nám to tak nepřijde, ale v zimním období, kdy je tma už v pět hodin, na nás padá únava. Oslabená imunita a unavený organismus jsou perfektní pro nachlazení, rýmu a kašel. Abychom zvládli nastávající zimu bez těchto projevů, měli bychom se zaměřit na zlepšení imunity a svému tělu tak pomoci v boji proti bacilům. Důležitý je odpočinek, kvalitní spánek a také dostatek vitamínů.

 

Vitamíny, do boje!

Máte ve svém jídelníčku dostatek vitamínů nebo si to jen myslíte? U vitamínu B patří mezi hlavní zdroj různá semínka a oříšky a také mléčné výrobky a kvasnice, pro vitamín C je hlavním zdrojem ovoce a zelenina, které si můžeme dopřát třeba jako svačinu. Pokud máte ve své stravě vitamínů málo nebo potřebujete jejich přísun zvýšit, vyzkoušejte smoothie. Lahodný nápoj z rozmixovaného ovoce a zeleniny připravíte jednoduše. Nakrájené suroviny doplníte tekutinou, například mlékem nebo vodou, a případně přidáte bylinky, semínka nebo med. To vše dáte do mixovací nádoby a vysokootáčkový Orava smoothie mixér s nerezovými noži postará o vše ostatní, stačí jen stisknout tlačítko. Výkonný motor zajistí, že mixér bez problémů rozmixuje při až 23 000 otáčkách i tvrdé potraviny, jako jsou oříšky nebo led. Protiskluzové nožičky zaručí vyšší stabilitu mixéru, který všechny suroviny zpracuje tak, že se v nich uchovají všechny výživné látky, vitamíny i minerály. Vhodný je kromě přípravy smoothie také pro zmrzliny, dezerty a koktejly.

Výhodou smoothie je možnost různých kombinací ovoce a zeleniny s dalšími surovinami a tak můžeme mít každý den jinou chuť koktejlu. Je také výborným způsobem, jak dostat potřebnou dávku vitamínů i do dětí.