Jaké máme druhy prostěradel

Když nás žádný zdravotní problém nebo alergie netrápí, moc nemáme potřebu se podobnými věcmi zabývat. Pokud se však alergie ozve u nás nebo našich dětí či blízkých, musíme se snažit o co největší zjednodušení života a jeho komfortu. Zvlášť spánek je důležitý.

Všichni známe fakt, že v posteli a ložním prádle se drží prach, roztoči a další mikroskopické částečky. Proto povlečení často měníme a pereme, snažíme se větrat a celkově mít prostor na spaní čistý a vzdušný. Většině lidí běžná péče stačí a vybíráme prostěradla spíše podle toho, jak nám ladí s povlečením nebo jsou nám příjemná. U klasických prostěradel se nejčastěji setkáme se dvěma typy – jersey prostěradla, která jsou na dotek hebká a hladká. A froté prostěradla, tradiční již po mnoho let, s vyšším očkem na tkanině. Vyrábí se z bavlny nebo směsi bavlny a polyesteru, na dotek jsou tak velmi příjemná i dobře odvádí pot. Mohou ale být nevhodná pro alergiky.

Alergici mají totiž na ložní prádlo úplně jiné nároky a i jen trochu prachu dokáže klidnou noc změnit na noční můru. Následkem je ospalost, zarudlé oči, rýma nebo ucpaný nos, vyrážka a mnoho dalších reakcí těla. Velkou úlevu přináší alergikům bambusová prostěradla, která si získávají na oblibě. Bambusové vlákno je přírodní, hypoalergenní materiál, který je odolný vůči bakteriím, plísním i škůdcům. Navíc dokáže pojmout až čtyřikrát více vlhkosti než bavlna, což oceníte především v horkých letních dnech, kdy se i v noci více potíme. Na dotek se jedná o velmi příjemný materiál, často se kombinuje s jinými vlákny, aby výsledný produkt měl ty nejlepší vlastnosti a kvalitu. Bambusová prostěradla budou vaší ložnici slušet, vyrábí se totiž v mnoha barvách a tak si můžete dopřát nejen komfort, ale i design podle svých přestav. Vybrat si můžete i z rozměrů pro jednolůžko nebo dvoulůžko.

Mít ložnici nejen hezkou, ale i vhodnou pro spaní je někdy trochu složité, protože ložní prádlo v barvě jakou chceme není v materiálu, který je nám příjemný, a naopak. Prostěradla nabízená na www.rodinnebaleni.cz vás nutností rozhodnout se pro jeden typ nijak omezovat nebudou, vybrat si totiž můžete jak froté, tak hladké jersey provedení. Záleží tak jen na vás, kterému typu dáváte přednost. Vhodná pro alergiky i malé děti, v tlumených nebo výrazných barvách a příjemná na dotek jsou obě provedení.