Jakou výbavičku pořídit pro miminko narozené v zimním období?

Má se vaše miminko narodit v zimních měsících? Nebo byste rádi obdarovali novorozenou maminku či tatínka výbavičkou pro miminko? Pak si nejspíše kladete otázku, jakou výbavičku mu pořídit, když přichází zima. Je zřejmé, že se bude výbavička značně lišit od výbavičky pro miminko narozené v letních měsících. Miminku narozené v zimě je třeba pořídit především kojenecké oblečení, které mu zajistí tepelný komfort, aby během mrazů neprochladlo. A co tedy pořídit?

Základní kousky oblečení

Hlavní součástí výbavičky budou základní kousky oblečení, což je v podstatě stejné u každého miminka, ať je jakékoliv roční období. Především se jedná o kojenecká body, které jsou tím nejzákladnějším kouskem oblečení. Pořídit můžete bodýčka s dlouhým nebo krátkým rukávem a v mnoha barvách s ohledem na pohlaví děťátka. Dále se vyplatí pořídit kojenecké soupravy a kojenecké komplety, které dají miminku nádech elegance, i když jistě bude roztomilé samo o sobě.

Kojenecká kombinéza by neměla chybět

Důležitou součástí výbavičky by měly být také zimní kousky oblečení. Aby mohlo miminko chodit na venkovní procházky, je třeba mu pořídit výrazně teplejší oblečení. Významnou úlohu zaujímají především kojenecké kombinézy. Kojenecká zimní kombinéza je pro miminko narozené v zimě též základním oblečením, které by nemělo ve výbavičce chybět. Dále je vhodné se poohlédnout po teplejších svetřících a bundičkách.

Zimní doplňky

Nakonec nezapomeňte do základní výbavičky pořídit i zimní doplňky, především čepičky, rukavičky a šály. Ty můžete pořídit jednotlivě nebo jako kojenecké komplety, které budou k sobě ladit. A nezapomeňte ještě na ponožky a zimní pletené či zateplené botičky.  Zimní doplňky totiž zajistí miminku absolutní tepelný komfort. Jelikož nejčastěji náchylné na prochladnutí jsou právě oblasti rukou, nohou a hlavy. Některé maminky nechávají čepičky novorozencům dokonce i doma, což záleží především na teplotě ve vašem pokoji přes noc.

Kvalitní kojenecké oblečení za fantastické ceny seženete v e-shopu propopelku.cz.