Na co si Češi půjčují nejčastěji?

Půjčka již dlouho patří mezi legitimní způsoby řízení cash flow a nakládání s penězi. Není žádnou výjimkou, že spotřebitelský úvěr lidé běžně využívají nejen k plnění svých závazků, ale i uspokojování svých tužeb a snů. Nač si půjčují nejčastěji?

Z hlediska spotřebitelského jde určitě nejvíce střednědobých půjček na IT techniku, vybavení domácnosti spotřebiči a pořízení automobilu. Stále více lidí má ale i potřebu uspokojovat svoje potřeby v oblasti dovolených a trávení volného času. Půjčka na dovolenou, wellness pobyt nebo zážitek s přáteli už není vnímána jako luxusní přežitek. Specifickým odvětvím je pak půjčování peněz na zajištění bydlení.

 

Proč a na co? Věřitelé nejsou zvědaví

Mezi výhody spotřebitelského úvěru patří jeho bezúčelnost. Nikdo nezkoumá, na co byly nebo budou peníze použité. Je tak jedině na samotném klientovi, za co je utratí. Věřitele zajímá pouze klientova finanční bonita a schopnost dostát svým závazků prostřednictvím splátek.

Na půjčku dosáhne každý, kdo je ve stavu zaměstnance, živnostníka nebo seniora, trvale nebydlí na obecním či městském úřadě a není na něho vedena insolvence nebo exekuce. K tomu, aby se stal důvěryhodným partnerem, postačí průkazný příjem deset tisíc měsíčně, dva doklady totožnosti a bankovní účet.

 

Peníze bez byrokracie

Mezi výhody půjčky se řadí nulové poplatky za vyřízení, možnost předčasného splacení zdarma, transparentní podmínky a absence ručitele a zástavy majetku. O půjčku lze zažádat on-line. Vyřízení je rychlé a bez zbytečné byrokracie Peníze jsou k dispozici ihned po podepsání smlouvy, a to převodem na účet.

Pak už nebrání nic tomu, aby se mohlo začít utrácet. 10 až 150 tisíc je příjemným zpestřením rodinného rozpočtu u každé životní situace. Pokud poslouží k zarezervování příjemné dovolené, nelze než závidět, pokud se za ně pořídí nový mobil, počítač, kolo či jiný dopravní prostředek, nelze než přát, ať po mnoho let slouží bez poruchy.