Jakou zimní zahradu zvolit? Celoroční nebo sezónní?

Konec léta nás teprve upozorňuje na příchod zimy, která se v pravidelných cyklech navrací do našich životů. Listopad je sice nádherným měsícem plným barev, ale ve své podstatě nejde o nic jiného než přípravu na odpočinek. To však neznamená, že si svou sezónu nemůžete o několik málo dnů prodloužit. Aktuálně existuje hned několik možností, my se zaměříme na výstavbu zimní zahrady.

 

Jakou zimní zahradu chcete?

Zimní zahrada není jen místem plným zeleně a smyslných tónů živého porostu. To co už za okny dávno leží u země se v zimní zahradě s patřičnou majestátností tyčí k výšinám. Přestaňte o ní jen snít a rozhodněte se pro jednu ze dvou variant. Na trhu se nachází celoroční zimní zahrada a vedle ní úspornější varianta v podobě sezónní zimní zahrady. Ptáte se, jaký je v nich hlavní rozdíl? Pokud vám samotný název nenapověděl, odhalme si toto tajemství společně.

 

Celoroční zimní zahrada

Celoroční zimní zahrada je svou konstrukcí na pevno spjata s rodinným domem. To však ještě neznamená, že se dá využívat po celý rok. To se pozná podle toho, zda je instalované vytápění a použito kvalitní odizolování.

Sezónní zimní zahrada

Ta je svou technologickou podstatou určena zejména pro užívání od jara do podzimu. Zároveň se jedná i o méně náročnou variantu z pohledu finanční investice. Kromě toho si zde vystačíte s běžnými materiály a dokážete si zahradu sestavit zcela svépomocí. Jedná se o nejlevnější způsob, jak si toto plnohodnotné zázemí vytvořit i u sebe doma.

Společnost Hobbytec ve svém rozsáhlém repertoáru předkládá zajímavé stavebnicové zimní zahrady předesílající moderní vizi rychlé výstavby. Vše bez jakékoliv pomoci a za velice přijatelnou cenu. Jsou navrženy přesně tak, aby se s nimi žádný potencionální zájemce nemusel při kompletaci trápit. Zimní zahrada již dávno není doménou majetných.