Jaký šicí stroj vybrat?

Nezáleží na tom, jestli se šitím živíte nebo šijete jen doma pro radost. Abyste byli s výsledkem šití spokojeni, musíte šít na kvalitním stroji. Jedině tak budete mít jistotu, že vám práce půjde a na jejím konci bude dobrý výsledek. Poradíme vám, jaký šicí stroj vybrat. Nabídka je bohatá, vyberou si profesionálové i amatéři…

 

 

 

Při výběru se věnujte funkcím

Šicí stroj nelze kupovat jen podle vzhledu. Při výběru se musíte zaměřit především na funkce, které šicí stroje mají. Pro začátečníky nebo pro ty, kdo šijí jen občas, bohatě postačí šicí stroje, které umí jen několik typů stehů. Profesionálové by se měli zaměřit na funkce, šicí techniky a programy, které jim jejich práci usnadní. Při výběru profesionálního šicího stroje je důležitá i velikost pracovní plochy, typ konstrukce – k nejlepším patří šicí strojes celokovovou konstrukcí, stroj musí mít i dostatečné osvětlení pracovní plochy. Dopředu si také zjistěte, jestli je možné k šicímu stroji koupit i další příslušenství a jeho cenu. Někdy se stává, že stroj koupíte poměrně levně, ale náhradní díly vás vyjdou velmi draze.

 

Stroje pro začátečníky nebo občasné švadlenky

Pro začínající nebo jen občasné švadlenky je vhodný malý šicí stroj Janome SEW MINI, který umí 8 druhů stehů a má i zpětný chod pro zapošití. Vhodný je také šicí stroj Janome IT1011 s jednoduchým ovládáním, který má 11 různých programů a umožňuje 15 šicích technik. Dobrou volbou je i šicí stroj Veritas 808, který nabízí 8 pevně daných programů pro běžné šití.

 

Šicí stroje pro profesionály

Pokud šijete profesionálně, nelze jednoznačně rozhodnut, který z šicích strojů je pro vás nejlepší. Výběr se odvíjí od druhu vašeho šití. Při výběru šicího stroje se proto řiďte nejlépe podle značek. Každý z výrobců profesionálních šicích strojů nabízí něco jiného. Mezi top značky, které nabízejí profesionální a komfortní šicí stroje patří: Singer, Janome či Bernina.

 

TIP – pokud sháníte průmyslové šicí stroje, vsaďte na značky Siruba, Pfaff, Juki nebo Texi. Všechny nabízí prvotřídní stroje za přijatelnou cenu.

 

Nabídku šicích strojů pro profesionály i amatéry najdete na www.sici-centrum.cz