Jakým druhů vybavení kuchyně je třeba věnovat zvýšenou pozornost?

Správný výběr kuchyně, jako celku, je pro chod každé domácnosti velmi důležitý. Vybrat vyhovující kuchyň a poskládat jednotlivé komponenty není jednoduché ani při rekonstrukcích, ani při výstavbě zcela nových rodinných domů. V každé kuchyni jsou ale druhy vybavení, kterým je při výběru vhodné věnovat ještě vyšší pozornost. Především se jedná o elektroniku, která je využívána nejčastěji a s největší intenzitou. O jaký druh vybavení se vlastně jedná?

Jednoznačně o varnou desku

Kuchyně je od toho, aby se v ní především dobře vařilo a příprava pokrmů byla pohodlná a rychlá. Zkuste se jen na chvilku zamyslet nad tím, jaké druhy vybavení v kuchyních využíváte nejčastěji. Pokud pijete 5x denně kávu a do toho ještě přijde návštěva, je to rychlovarná konvice, ale jinak jsou to především varné desky. Na varných deskách probíhá drtivá většina procesů přípravy pokrmů. Zapínáme jí až několikrát častěji, než troubu a dokonce častěji, než mikrovlnou troubu. Jaké jsou druhy?

Začněme u plynu

Velké procento domácností, které až doposud byly zvyklé vařit na plynové desce, by plyn za nic na světě nevyměnilo. Pro plynové varné desky není zapotřebí žádné speciální nádobí, ohřívat začínají okamžitě a také se okamžitě reguluje intenzita plamene. Oproti deskám elektrickým je ale vaření na plynu trochu nákladnější.

Elektrické desky především v indukčním provedení

Elektrické varné desky se v dnešní době nabízí především v indukčním provedení. Indukce je moderní technologií ohřevu, ke které je třeba nádobí s plným dnem. Na rozdíl od všech elektrických desek a plotének neohřívá nejprve svou plochu, ale přímo dno hrnce. Ohřev je také vel mi rychlý, snadno se reguluje a navíc má nižší výdaje na proces vaření.

Jestli chcete vybírat z široké nabídky varných desek a ostatního vybavení kuchyní do vaší domácnosti, stačí navštívit www.etd.cz.