Že je nemožné účinně zateplit střechy tvořené vazníkovými konstrukcemi? Omyl!

Využití střech tvořených vazníkovými konstrukcemi je nejčastější na průmyslových halách, ale i ve velké spoustě starších rodinných domů. Obecně se považují za velmi elegantní druh střechy, ale jejich členitost může znamenat problém při zateplení. Bohužel pro domácnosti, většina tepla v zimním období z interiéru uniká právě střechami. Říká vám váš manžel, že tento druh střechy prostě zateplit nelze a že se budete muset smířit s těmito ztrátami? Vezměte věci do vlastních rukou.

 

Co tvoří vazníkovou konstrukci?

Nejprve si pojďme představit, jak vlastně vazníková konstrukce vypadá! Nejčastěji se jedná o vazníky ze dřeva, ale vazníky mohou být i ocelové svařované nebo montované. Dříve se vazníky k sobě sbíjely. Dnes se na jejich spojování využívají lisované destičky. Díky tomu vzniká pevná, odolná, ale velmi členitá konstrukce střechy. Prostor je plný překážek, které zateplení vazníkové střechy vůbec nepomáhají.

 

Zateplení je složité, ale jen pro některé materiály

Když by se na zateplení střechy této konstrukce využívaly jen deskové materiály, prakticky nelze docílit bezchybného provedení. Toho si je možná dost dobře vědom i váš manžel. I když jsou deskové izolace kvalitní, právě jejich tvar a struktura jsou pro vazníkové konstrukce nevhodné. Mezi vazníky je totiž jen málo místa a na střechách je tedy mnoho překážek. Deskové izolace se dají jen velmi složitě napojovat tak, aby mezi materiálem nevznikaly tepelné mosty, kterými by unikalo teplo. Naštěstí ale existují i jiné technologie zateplení, o kterých možná ani nevíte. Dokonce existují i takové m

Souvislá vrstva vytvořená za jediné odpoledne

Vynikajících účinků a snížení ztrát tepla oblasti foukaných izolací dosahují zejména minerální izolace Magmarelax. Její přednosti jsou v rychlosti aplikace, ale hlavně v tepelně-izolačních parametrech materiálu. Ten navíc odolává vlhku, hmyzu, plísním, ohni a drží si svůj původní tvar, protože časem nesléhá. Foukaný materiál se aplikuje na střechy hydraulicky, pomocí hadice. Z hadice je Magmarelax aplikován přímo do zateplovaných prostor. Zkušený pracovník dokáže snadno zajistit, aby materiál vytvořil souvislou vrstvu izolačního materiálu i na vazníkových střechách. Nikde žádný nepořádek ani desítky montážních dělníků a navíc je hotovo za jediné odpoledne. Na izolace Magmarelax je na našem trhu specialistou společnost IP Izolace Polná.

Detailní informace o materiálu najdete na www.magmarelax.cz.