Jaro a jarní úklid

Jaro je konečně tady. Příroda se probouzí ze zimního spánku a všude se ozývá zpěv ptáčků a line se omamná vůně rozkvetlých stromů a květin. Pracovité hospodyňky si však tuto nádheru příliš nevychutnávají, protože mají na paměti, že nastává ten správný čas pro jarní úklid. Všechno vyleštit, vyprat, vyvětrat, vyprášit a vyčistit. Obzvláště v domácnosti, kde jsou malé děti, alergici nebo domácí mazlíčci, je důležité, aby byl úklid opravdu důkladný. V případě alergika v rodině je nutné věnovat pozornost především postelím, křeslům a gaučům a kobercům. Spolu se zvířecími pelíšky jsou to nejoblíbenější místa výskytu roztočů. Roztočové alergeny se nejvíce drží u země, a proto je vhodné vysávat i několikrát týdně. Koberce s nižším vlasem jsou na údržbu méně náročné, a proto pro domácnost s alergikem i vhodnější.

VY-205A_leziHUBICA

Zatímco pro naše předky byl takový generální úklid dlouhá a pořádná dřina, my ho dnes díky řadě užitečných pomocníků zvládneme levou zadní. Vhodně zvolená technika nám práci zjednoduší, zpříjemní, ušetří spoustu námahy a času, a úklid tak nebude noční můrou. Ba naopak, vše nám půjde pěkně od ruky, s minimálním úsilím, ale za to s maximálním efektem. Správným pomocníkem vám bude vysavač VY-205, který se postará o to, aby nikde nezůstal žádný prach ani sebemenší smítko. Dostatečně velký akční rádius sacího chapadla zajišťuje 4,5 metrů dlouhá šňůra. Nechybí mu ani sací teleskopická trubice, podlahová hubice s kartáčkem a hubice na vysátí prachu, s nímž snadno vyčistíte i obtížně přístupné radiátory, které jsou plné prachu a proudění tepla ho roznáší dál do místnosti. Lehce s nimi vysajete i mezery mezi matracemi. Velice praktický je indikátor naplnění sáčku, který vás upozorní, že je třeba vyměnit starý sáček za nový. 

Investice do úklidové techniky se bezpochyby vyplatí, protože přece jenom – úklid domácnosti opravdu neprobíhá pouze dvakrát ročně – na jaře a před Vánocemi. A vysávání je snad po umývání nádobí druhý nejčastější „úklidový úkon“.

Vysavač Orava VY-205 může být váš za 2 099 Kč v e-shopu.

 www.orava.eu