Je lepší prací prášek nebo gel?

Každá žena, která má svou vlastní domácnost, už jistě stála někdy před otázkou, zda je lepší na praní prací prášek nebo prací gel. Můžete se vydat buďto cestou nekonečného zkoušení, nebo si přečtěte náš dnešní článek, ve kterém vám dáme užitečné tipy pro užívání pracích gelů i pracích prášků. Který z nich bude lepší?

 

Prací gel

Prací gely mají v dnešní době boom. Téměř každá značka, která se zaměřuje na prací prostředky, má v nabídce prací gely. U klasických českých značek pracích gelů se bohužel ve většině případů můžete setkat s mnohem nižší prací schopností, než je tomu u jeho „práškového kolegy“ téže značky. Už jste ale někdy zkoušeli prací prostředky z Německa? Je obecně známo, že drogerie z Německa je účinnější. Gelu vám stačí k prádlu přidat méně, jelikož je více koncentrovaný, a také si poradí s více skvrnami. Příště, až budete kupovat další zásobu pracího gelu, vyzkoušejte německou kvalitu pracích gelů.

Výhodou gelu je mnohem lepší rozpustnost ve vodě, než je tomu u práškového prostředku. Máte-li tedy starší pračku a používáte prací prášek, mohli byste se čas od času setkat s bílými skvrnami od prášku. V takovýchto případech používejte pravidelně čistič pračky a prací gel místo prášku.

Prací prášek

Pokud jste si jistí, že máte pračku v dobrém stavu a je kvalitní, nebojte se používat prací prášek. Prací prášky jsou spolehlivější a prádlo vám krásně vyperou. Pokud ale na českém trhu nemůžete stále najít toho pravého adepta mezi pracími prášky, vyzkoušejte služeb drogerie z Německa, kde najdete značkové zboží s mnohem lepší účinností. Pokud vás láká vyzkoušet novinku a pořídit si prášek z Německa, můžete si vybrat z německé drogerie online. Prací prášek raději používejte na světlé a bílé prádlo.

Ať už se rozhodnete prát prádlo v gelu či pracím prášku, vždy myslete na třídění barev i materiálů, aby se vám nestala nehoda, jejíž následky už nepůjdou vzít zpátky.