K moři a za sluncem se vyplatí vyrazit i po sezóně

Nikde není psáno, že na dovolenou k moři musíme jet jen o prázdninách. Často tento termín volíme spíše kvůli dětem, které jsou v září do školy, a spolu s námi i mnoho dalších turistů. Konec léta je ale pro dovolenou jako stvořený.

Moře je vyhřáté letním sluncem, na pláži už není hlava na hlavě a veškeré služby jsou stále dostupné v plné výši, Navíc si můžeme užít teplé počasí, když doma už pomalu nastupuje podzim, a prodloužit si tak léto. Pokud se vám nepovedlo naplánovat si dovolenou po sezóně, přijde vám vhod nabídka na last minute dovolenou v oblíbených i méně známých destinacích. Za sluncem tak můžete vyrazit třeba hned za pár sní.

Podzimní počasí se samozřejmě projeví i v některých jižních zemích, a tak když chcete dovolenou ještě proležet na pláži a opalovat se, je vhodnější vsadit na obecně teplejší krajiny a vybrat dovolenou v Řecku a jeho ostrovech. Zdejší atmosféra je nabitá létem po celý rok a i kdyby se ukázal nějaký mráček nebo déšť, stále budete mít spoustu možností, jak své volno u moře strávit. Výlety do hor i za památkami, skvělá místní kuchyně, taverny i trhy, poznávací zájezdy na turisticky atraktivní místa nebo jen tak se procházce po pláži a relaxovat.

Oblíbeným místem je Zakynthos, kde si můžete užít klid ostrova i čilý městský ruch, záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Přes den můžete navštívit památky a kochat se krásnou přírodou, navečer pak vyrazit do víru velkoměsta a nasávat úžasnou atmosféru. Ubytování při moři na Zakynthosu vám dopřeje dlouhé snídaně i odpolední siestu u kávy s výhledem na moře, dlouhé procházky i pravou jižanskou atmosféru bez davu turistů, jako tomu bývá v hlavní sezóně. Vyrazte za mořem, sluncem a klidem právě teď, po sezóně, a díky zájezdům na poslední chvíli i za mnohem výhodnější cenu. Před zimou tak dobijete energii a prodloužíte si léto.