Kam na zimu s nářadím?

U rodinných domů i v zahrádkářských koloniích je na sklonku léta opravdu živo. Všichni se snaží sklidit před chladnými večery vše co jde a pomalu své zahrady připravit na zimu. A uklidit a zazimovat potřebuje i nářadí a technika.

Možná se to přes sezónu nezdá, protože je krásně a většinu nářadí máme tak nějak trvale venku. Používáme vždy jen některé, nikdy všechny dohromady a tak nás před zimou často zaskočí množství nářadí, které potřebujeme někde uchovat. Nejen motyčky, hrábě a rýče, ale i lopaty, kolečko, sekačka či gril a zahradní nábytek musíme někam uklidit. Skvělé řešení jsou zahradní domky, které nabízí dostatek prostoru pro uskladnění věcí přes zimu. Navíc už nebudete muset stále něco hledat, přebírat a dobývat se k lopatě, když jsou přes ni opřené vidle a kolečko. Domek na nářadí umožní pohodlně uskladnit všechny kousky nářadí, které máte na své zahradě k dipozici a vejde se do něj i sekačka na trávu, kosa a kolečko nebo cokoli, co potřebujete ochránit před špatným počasím.

Vše uklizené na jednom místě má své výhody i během zimy, kdy sice nepotřebujeme okopávat záhonky a přesazovat rajčata, ale můžeme si chtít s dětmi na zahradě pohrát. Stavět sněhuláka zvládnete jen rukama, co když ale budou děti chtít iglú nebo zimní hrad? Pak bude potřeba hodně sněhu a lopata i kolečko se budou hodit. S partou kamarádů a třeba i sousedů můžete uspořádat grilovací párty na sněhu a zavzpomínat na léto. Vše potřebné najdete v suchu v domku na nářadí, aniž byste museli cokoli přeskládávat.

V létě si pak můžete domek užít jako úložný prostor pro podsedáky, grilovací potřeby a dětské hračky, nebo jako převlékárnu u bazénu. Velikost domku záleží na vás, vybírat byste měli s ohledem na prostor a využití. Mnoho typů různých velikostí najdete na www.vladeko.cz a na zimu už můžete mít nářadí i ostatní věc ze zahrady v suchu pod střechou.