Nový náramek pro každého

Zlaté náramky používali již Starověké civilizace pro nejrůznější obřady a rituály. Silně věřili v jejich mystickou moc, a zároveň si jimi také dokazovali společenské postavení a moc. V jistém směru se tento druh zdobení křehkých ženských paží či naopak silných mužských rukou dochoval dodnes.

 

Pánský či dámský?

Rozdíl mezi těmito základními druhy musí být do oka bijící. Pánské náramky by měli být silné v masivním provedení, aby správně reprezentovali jejich sílu a mužnost. Obvykle jsou celozlaté nebo celostříbrné v jednoduchých vazbách a provedení.

Dámské náramky naopak vyzařují jemnost a eleganci. Mohou být i silnější, ovšem vždy s určitou dávkou vkusu. Často jsou osazeny nejrůznějšími drahými kameny s množstvím barev a tvarů. Dámské náramky jsou samozřejmě vyráběny v kratších délkách než ty pánské, a jsou podstatně více zdobené.

 

Náramek pro každý den

Chcete-li svůj stříbrný náramek a nebo zlatý náramek nosit opravdu každodenně, doporučujeme volit pevné typy náramků, a to především celozlaté a celostříbrné bez drahých kamenů. A tím máme na mysli jak ženy, tak muže. Náramky typu panc, dvojpancr, ankr, figaro jsou těmi nejodolnějšími druhy.

 

Který se hodí do společnosti?

Pro tyto situace se ženy rády hodí tzv. do gala. V tento moment si můžete dovolit zdobnější a zářivější kousky. Myslete na to, že barva šatů a barva drahého kamene by se měla shodovat, nebo alespoň harmonicky ladit.

Zde se také nabízí otázka, jakou barvu zlata preferujete. Náramky z bílého zlata se krásně hodí ke studeným barvám jako je safír, akvamarín nebo ametyst. Zlaté náramky ze žlutého zlata vyžadují teplé barvy rubínu nebo např. smaragdu. Velmi neutrální jsou zirkony a nebo perly, které jsou pro společenské akce jako dělané.

 

Délka a zapínání

Délka je vždy rozhodující. Stačí si zápěstí změřit provázkem, který posléze přiložíte k pravítku. Myslete na to, že by vám náramek neměl být příliš dlouhý. Zabráníte tak zadrhnutí o okolní předměty a následnému přetrhnutí. Dlouhý náramek se i rychleji opotřebí, a to neustálým dotykem o věci, se kterými běžně přicházíte při pohybu do kontaktu.

U masivnějších náramku se běžně používá karabinové zapínání, které dokáže spolehlivě zabezpečit větší váhu náramku. Pro jemné typy postačí zapínání typu pérový kroužek. I přes to doporučujeme oba typy zapínání čas od času zkontrolovat, zda dobře pruží a fungují, jak by měli.