Kam v Praze vyrazit na tolik oblíbené Prosecco? Máme pro vás tip, který vám nedovolí zůstat doma!

Uplynulý slunečný víkend nás dostatečně navnadil na blížící se jaro a aktuální předpovědi počasí naznačují, že by nás v následujících týdnech extrémně nízké teploty již neměly zaskočit. Definitivně tak zavíráme sezonu svařeného vína a s otevřenou náručí vítáme sezonu oblíbeného italského šumivého vína – Prosecca!

 

O Proseccu

Prosecco je posledním roky jednoznačně absolutním hitem ve světě vína a díky jeho jednoduché a důmyslné chuti si jej oblíbili i ti, kteří vínu obyčejně neholdují.  V Čechách se však proslavilo především díky populárnímu koktejlu Aperol spritz, který je pro svou nahořklou chuť vítaným osvěžením především na jaře a v létě. Prosecco je však důležitým pomocníkem i v kuchyni při přípravě rizota, polévek či nejrůznějších masových pokrmů.

Název Prosecco smí poté nosit jen perlivá a šumivá italská vína, která se vyrábí v devíti provinciích regionů Benátska a v současnosti jsou vína vyráběna výhradně z odrůdy Glera. Označují se ochrannou značkou DOC, v případě nejvyššího stupně kvality pak DOCG.

A kde si pravé Prosecco vychutnat v hlavním městě České republiky?

 

Gran Gusto Food – To nejlepší z Itálie

Za nás můžeme doporučit degustační prodejnu v centru Prahy Gran Gusto Food, která se nachází ve Štefánikově ulici na pražském Smíchově. V obchodě však najdete nejen tradiční italská vína, ale také lahodné sýry, salámy, olivové oleje a samozřejmě výbornou italskou kávu. Možné je tu uspořádat i přátelské posezení, romantickou večeři, obchodní jednání a pravidelně se tu konají i nejrůznější akce pro gurmány. Veškeré suroviny je zároveň možné i zakoupit pro domácí potřebu, což určitě potěší gastronomické nadšence, kteří se nebojí tradiční italské kuchyně.

V prodejně je zákazníkům k dispozici profesionální personál, který zná italské produkty jako své boty a dokáže tak poradit s výběrem. Otevřeno je každý všední den od osmi od rána do devíti do večera, a tak sem můžete zavítat nejen za účelem odpoledního a večerního posezení, ale také na geniální italskou snídani.