Kanadská krbová kamna. Klasika i nadčasový design do moderních domácností!

Je jen velmi málo druhů krbových kamen, které by o sobě mohly tvrdit, že disponují nadčasovým vzhledem, který zůstává dlouhodobě neměnný. I přestože vzhled těchto kamen za poslední roky neprošel žádnými výraznými inovacemi, stále jsou kanadská kamna považována za ideální produkt z hlediska vybavení moderních domácností. A to je jen jejich designová stránka. V oblasti výbavy svou konkurenci doslova válcují. Výbava na rozdíl od designu vývojem prošla!

Vybavení kanadských kamen naopak prošlo velmi významnými inovacemi. Jedině tak dokáží být i tato krbová kamna ideálním produktem, který bude nabízet ten nejlepší užitek. AirWash systém se například stará o to, aby byla skla kamen vždy dokonale čistá. Celkově jsou pak kanadská kamna vybavena technologií Eco-Boost. O jakou technologii se jedná?

Popis Eco-Boost

Technologie Eco-Boost byla vyvinuta speciálně pro kanadská kamna a jedná se vlastně o inovaci interiéru krbových kanadských kamen. Kanadská kamna jsou schopná pracovat s primárním i sekundárním spalováním. Mezi nejdůležitější vybavení se řadí katalytická spalovací komora, sekundární vzduchová trubička a litinová klapka bypassu. Uzavřením klapky bypassu je totiž aktivována katalytická komora. Tato komora pomáhá vytvořit konzistentní teplo při pomalém spalování nevyužitého paliva. To by jinak odcházelo do komína v podobě kouře. Naprosté spálení veškerého paliva zajišťuje právě sekundární vzduchová trubička, která tak šetří emise i výdaje. Navíc je součástí technologie Eco-Boost také 2-rychlostní ventilátor pro distribuci tepla po celé místnosti.

Kde najít taková kamna?

Je pravdou, že kanadská krbová kamna v současnosti nejsou součástí sortimentu všech prodejců. Mnohdy se také může jednat pouze o imitace kanadských kamen, které rozhodně nedosahují takových výsledků. Jedním z mála specializovaných prodejců, kteří nabízí pravá kanadská kamna, tedy kamna s klasickým kanadským vzhledem a systémem Eco-Boost, je společnost KRBY-KAMNA TURYNA s.r.o.

 

Kompletní nabídku této společnosti najdete na www.krby.turyna.cz.