Mýty a polopravdy o péřových výrobcích a alergii

Není tomu tak dávno, kdy byly péřové výrobky hlavní devízou každé domácnosti. V létě krásně chladily a v zimě dokázaly ochránit i před těmi nejnepříjemnějšími teplotami. V posledních letech se však na scéně objevuje celá řada dalších materiálů, které se pyšní svou modernou, technologickým postupem a nízkou cenou, která je však mnohdy vykoupena kvalitou a životností daného sortimentu. V tomto článku si poukážeme na několik zažitých mýtů a pokusíme se je společně vyvrátit a objasnit.

Péřové výrobky a mýty o nich

Snad největším mýtem o peřinách a polštářích z peří je poukazování na jeho nevhodnost pro alergické osoby. Německá studie však odhalila, že o nevhodnosti péřových výrobků ve spojitosti s alergií nemůže být řeč.

Pokud se tedy nejedná o špatně upravené a hodně dlouho znečištěné peří. V dnešní době existují moderní technologické postupy, které peří ještě před samotným naplněním zbaví všech nežádoucích organismů vysokou teplotou. Tato informace byla potvrzena specifickými testy na univerzitě v Kielu. Naopak vyšlo najevo, že mnohem závadnější bývají, některá umělá vlákna.

Péřové výrobky a údržba

Péřové výrobky jsou úzce spjaty s údržbou. Jakmile o peřiny nebo péřové polštáře přestaneme pečovat a pravidelně je čistit, umožníte se organismům rozmnožit a tím vyvolávat alergické reakce. Některé z péřových výrobků se dají dokonce prát doma v pračce, vždy se o tuto informaci zajímejte přímo u výrobce.

Pokud to výrobek nedovoluje, jednoduše si nechte peří vyčistit profesionální firmou. Není nutné na kvalitní peřiny nebo polštáře úplně zapomínat, stačí nakupovat u společnosti s dlouholetou tradicí jako je například Hajanka.

Pokud vás zajímají i další informace nebo nabídka služeb v této oblasti, navštivte internetovou stránku společnosti Hajanka na adrese http://spanekvperi.cz/.