Katalyzátory – vyplatí se vsadit na kvalitu

Katalyzátory slouží ke snižování obsahu škodlivin ve výfukových plynech, to snad ví každý. Všechny katalyzátory ovšem nejsou stejné. Liší se provedením a především také trvanlivostí. Proto se v případě katalyzátoru vyplatí vsadit na kvalitu. Jak vybrat vhodný katalyzátor?

 

 

Rozhodující je konstrukce

Při výběru vhodného katalyzátoru je nezbytné věnovat náležitou pozornost jeho konstrukci.

K nejúčinnějším typům patří trojcestné katalyzátory, které jsou schopné snížit množství škodlivých látek na minimum. Proto by váš výběr měl směřovat právě k nim.

Univerzálnost usnadní výběr

Ne všechny katalyzátory se hodí pro všechny typy výfuků. Pokud si ovšem nechcete lámat hlavu s tím, jaký typ katalyzátoru použít, existuje ideální řešení. Vsaďte na univerzální katalyzátory – výběr je široký a výkon maximální.

 

Jaký je výběr?

Zvolit si můžete například univerzální trojcestný hranatý katalyzátor výrobce BOSAL, který je možné použít na všechna vozidla jak benzínová tak dieselová do objemu 3000ccm. Katalyzátor je možné spojit s výfukovým potrubím svařováním nebo spojovací trubkou s objímkami. Pokud by výfukové potrubí mělo jiný průměr než trubka katalyzátoru, je možné spojení redukčními trubkami. Pro všechny vozidla s objemem do 2000ccm je potom lepší zvolit univerzální kulatý nebo univerzální plochý trojcestný katalyzátor. Oba nabízí výrobce BOSAL. U katalyzátorů je také nutné všímat si, jestli splňují normu emisních limitů. Zmíněné katalyzátory splňují normu emisních limitů EURO 2.

 

Odborná rada je k nezaplacení

Pokud si s výběrem katalyzátoru nevíte rady, nezoufejte. Naštěstí se můžete obrátit na odborníky, kteří vám s jeho výběrem pomohou. Odbornou radu najdete například ve specializovaném internetovém obchodě www.vyfuky-katalyzatory.cz. Kromě katalyzátorů zde najdete i široký výběr výfuků pro většinu typů motorových vozidel.

 

Více na www.vyfuky-katalyzatory.cz.