Kde pořídit karnevalové kostýmy na masopust i maškarní ples?

Zima je v našich krajích dlouhá a dny bělem ní krátké. Ven se nám v tomto období příliš chodit nechce, nudy se ale bát nemusíme. Nejchladnější měsíce v roce se totiž nesou ve znamení nejrůznějších událostí, které nám dokáží zpestřit volný. Po Halloweenu, Mikuláši a Vánocích tu je plesová sezóna i tradiční masopust. Pořádnou zábavu si při těchto příležitostech mohou užít malí i velcí. Zejména mají-li rádi karnevalové kostýmy.

 

Masopust nebo karneval? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Období bujaré zábavy, které předchází velikonočnímu půstu

Český masopust a slavné karnevaly v latinskoamerických zemích, Benátkách, na Kanárských ostrovech a v mnoha dalších státech celého světa mají stejný původ i termín. Slouží k posílení těla a rozveselení před velikonočním půstem.

Velkou roli hrají teplotní podmínky

Vzhledem ke klimatickým podmínkám a kulturním rozdílům se tak liší hlavně stylizací karnevalových kostýmů a celkovým pojetím. Na rozdíl od Ria de Janeira nebo Santa Cruz de Tenerife u nás v Masopustním průvodu rozhodně nezahlédneme tanečnice oděné jen do několika nepatrných kousků látky a peří.

U nás je hlavní legrace, v Benátkách dokonalost

Naše maškary jsou důkladně chráněné proti mrazu i větru, namísto sexy karnevalových kostýmů v České republice převládají ty vtipné a tradiční. Oblíbené jsou maškarní či karnevalové masky, často v podobě různých zvířat. A Benátčané zase mají ve zvyku obléci bohatě zdobené kostýmy na karneval, které se často v rodinách předávají z generace na generaci, a oděni jako urozené dámy a bohatí pánové vyrazit korzovat do ulic. K jejich kostýmům neodmyslitelně patří i ručně vyráběné karnevalové masky.

Ozdobené povozy, živá hudba a hodování

Ani mohutné průvody s mnoha skupinami o několika desítkách secvičených tanečníků bohatě zdobenými alegorickými vozy u nás nenajdeme. Zato se ale zapojují kočáry a další povozy, často tažené koňmi. Živé kapely nám do kroku vyhrávají převážně lidové písně a odrhovačky. Navíc v Česku o masopustu nesmí chybět pořádná hostina a večerní veselice. Skvěle si užije celá rodina. Zejména budeme-li mít ty pravé karnevalové kostýmy pro děti i dospělé.

 

Jaké kostýmy se hodí na masopustní veselici i na maškarní bál?

Kostýmy na Halloween raději necháme viset ve skříni, i když v krajní nouzi je vždy lepší obléci si kostým upíra, kostým kostlivce či zombie kostým, než se zúčastnit v civilním oděvu. Zejména děti by bez maškarního kostýmu byly velice zklamány. Přitom karnevalové kostýmy můžeme pořídit za velice příznivé ceny. A výběr je opravdu bohatý. Skvělou volbou jsou kostým námořníka a kostým námořnice, kostým policajtky, kostým indiána, kostým kovboje i kostým sestřičky. Uplatníme i kostým pilota či kostým letušky.