Jak se vyznat v nabídce prádla?

Pokud nejsme vyloženě milovníci módních mol a nápadů návrhářů, většinou nemáme dokonalý přehled o tom, co se ve světě módy děje a jaké jsou novinky. Občas ale nemusí být na škodu zkusit něco nového, zvlášť, pokud se jedná o spodní prádlo.

Spodní prádlo má většinou funkci ochrannou, tedy chrání naše intimní partie před úrazem a zimou, i když v dnešní době se jedná spíše o zvyk a společenské konvence. I proto by mělo být spodní prádlo pohodlné, příjemné na nošení a vlastně bychom o něm ani neměli vědět, Pokud někde škrtí, vadí nebo dře, zvolili jsme špatnou velikost. Kromě velikosti jsou pro pohodlí důležitá ještě další dvě kritéria.

 

Materiál:

Máme velké štěstí, že moderní technologie umožňují různé kombinace materiálů a tak vznikají látky příjemné na omak, prodyšné a lehké. Pro výrobu prádla se nejčastěji používají dva druhy materiálu, syntetický a přírodní, či jejich kombinace. Mezi přírodní se řadí bavlna či bambus, u syntetických se pak nejčastěji setkáme s elastanem, polyesterem nebo lycrou.

 

Střih

U mužů rozlišujeme tři nejčastější střihy, slipy, boxerky a trenýrky. Dámské spodní prádlo jich nabízí ještě mnohem více, od vykrojených kalhotek až po ty s nohavičkou, s vysokým nebo nízkým pasem i inspirované pánskou módou. Na střihu záleží, jak nám bude prádlo sedět, jak se v něm budeme cítit a také jak bude vypadat celkový outfit. Spodní prádlo by nemělo být pod vrchní vrstvou viditelné a tak u pánů vedou slipy nebo boxerky s upnutými nohavičkami, které se nijak nekrčí ani nehrnou pod upnutými kalhotami. Naopak pod široké bermudy nebo kraťasy dají muži přednost trenýrkám s volným střihem.

Každý rok se v módních novinkách objevují nejen nové designy, ale také kombinace materiálů či nové střihy. Móda by však nikdy neměla převážit nad pohodlím a tak si z široké nabídky musíte najít prádlo především podle svých představ bez ohledu na názory návrhářů.