Kde sehnat kvalitní dřevěné brikety za přijatelnou cenu?

K tradičním způsobům vytápění domácností, jako je plyn, elektřina, dřevo a uhlí se stále více prosazují také dřevěné brikety. Vytápění pomocí briket si získává vysokou popularitu z mnoha zásadních důvodů. Především proto, že se jedná o jeden z nejekonomičtějších způsobů, který nezatíží tolik rozpočet domácností. Aby byly úspory za vytápění co největší, je zapotřebí také nakupovat kvalitní brikety za přijatelné ceny. Kde takové koupit a jak vůbec poznat kvalitní brikety?

 

Kvalita ovlivňuje výhřevnost a tedy spotřebu a cenu

Nejprve si pojďme říci, proč je vhodné hledat a vybírat pro vytápění hlavně kvalitní druhy dřevěných briket. Je to především v jejich výhřevnosti. Právě výhřevnost velmi podstatně ovlivňuje spotřebu briket při vytápění a tím také ceny za vytápění. Vysokou výhřevnosti disponují právě jen kvalitní brikety. Jsou schopné produkovat velké teplo a vydrží mnohem déle. Při porovnání vytápění plynem nebo elektřinou a právě kvalitními dřevěnými briketami, mohou být roční výdaje snížené až o desítky tisíc.

 

Jak poznat kvalitní brikety?

Nyní přejdeme k tématu, jak vlastně poznat kvalitní dřevěné brikety? Zejména musí být pro jejich výrobu využívány kvalitní dřeviny. Typy dřevin mohou být různé. Brikety se vyrábí z borovicového dřeva, smrkového, dubového, bukového i z mixu dřevin. Důležité je, jak kvalitně jsou brikety vylisovány. Při jejich výrobě by měli výrobci myslet také na ekologický dopad spalování. Proto by se v briketách neměly nacházet žádná pojiva ani příměsi. Kvalitní brikety taková pojiva neobsahují, ale ty levné a nekvalitní mohou být z ekologického hlediska nevyhovující. Určitě tedy hledejte prodejce s opravdu kvalitními briketami.

 

Máme TIP! Společnost OPTIMTOP

Jako specializovaného prodejce vysoce kvalitních briket můžeme představit například společnost OPTIMTOP. Tento prodejce disponuje velmi širokou škálou druhů briket, ale jen od předních výrobců. Žádný z nabízených druhů neobsahuje žádná pojiva ani příměsi. Společnost dodává brikety po celém území České republiky. Už při nákupu jedné palety je doprava zdarma.