Když hledáte jesle, vybírejte pečlivě

Pro naše nejmenší chceme to nejlepší, o tom není pochyb. A také chceme, aby to nejlepší měli zajištěné i v době, kdy s nimi být nemůžeme. V jesličkách i ve školce.

Ne každý má možnost zůstat s dítětem doma, i když by rád. Potřeba vrátit se do práce z ekonomických nebo kariérních důvodů, možnost oběhnout si vše potřebné i chuť dopřát své ratolesti dobrý start do života. Důvody, proč vyhledáváme jesle a školky jsou různé, vždy bychom ale měli mít na prvním místě spokojenost dítětě.

Sehnat jesle v Praze, kde se bude vašemu dítěti líbit, nemusí být tak velký problém jako na malých městech, kde jsou omezené možnosti. Možnost umístit děti již od věku 12 měsíců je příjemná především pro rodiče zaměstnané v prestižních firmách, kde je brzký návrat do zaměstnání více než žádaný. Dát přednost kolektivu a profesionální péči před domácím hlídnáním je tak mnohem snadnější. Hodné tety s patřičným vzděláním a praxí se o vašeho prcka postarají s láskou a veškerou péčí, v jeslích je navíc přítomen i zdravotník.

Větší problém nastane, pokud dojíždíte, pak musíte řešit, zda své dítko svěřit do péče jesliček spíše v místě bydliště, nebo v místě práce. V kombinaci s pracovní dobou pak často vítězí řešení „na půl cesty“. Pokud tedy jezdíte například ze směru od Slaného, budou pro vás zajímavé jesle v Praze 6, které máte po cestě a pohodlně tak skloubíte cestu do zaměstnání a předání dítětě do jeslí. Jistě víme, že už několikaměsíční dítě vnímá dobře své okolí a registruje hlasy i slova. Dobrou volbou jsou tak i jesličky nejen pro děti česky mluvících rodičů, dítě se tak naučí pohybovat ve vícejazyčném prostředí a bude mít ty nejlepší základy por budoucí učení se cizího jazyka.

Když vaše dítko z jeslí vyroste, tedy ve třech letech, může pak už místo jesliček navštěvovat školku. Tam by mělo rozvíjet svůj talent a schopnosti, učit se týmové práci i fungování v kolektivu s ostatními dětmi a samozřejmě se dostatečně vyřádit, vysportovat a vyhrát. Jazykové školky v Praze 5 mají v blízkosti bazén i program zaměřený kromě učení a poznávání také právě na sport a pohybové aktivity. Nenásilnou formou se děti učí také anglicky, s rodilým mluvčím a formou her. Co více si přát pro své děti, než jim dát ty nejlepší základy ro budoucí studia a vzdělávání společně s profesionální péčí. Největší odměnou vám ale stejně budou rozzářená dětská očka pokaždé, když si pro ně do školky přijdete.