Klasická a moderní dřevostavba – 2 naprosto odlišné pojmy

Zatímco dříve znamenalo klasické pojetí dřevostaveb dřevěnou stavbu v tom pravém slova smyslu, tak moderní dřevostavby nemají s těmi tradičními vlastně nic moc společného, jen název. Dřevostavby byly dříve stavbami, na které se využívaly masivní dřevěné trámy a celá stavba měla charakter přírodních materiálů – dřeva. U moderních dřevostaveb jsou nejvyužívanějším materiálem dřevotřískové desky a jejich vzhled tradiční dřevostavby vůbec nepřipomíná.

 

Jak vlastně vypadají klasické dřevostavby

Nejvíce charakterizují vzhled klasických dřevostaveb především roubenky nebo poloroubenky. Největší hustota těchto staveb je v oblasti Krkonoš. Právě pro tyto nejvyšší české hory jsou roubenky a poloroubenky typickými stavbami. Na jediném místě se setkáte se staršími roubenkami, ale i s novějšími stavbami, které jsou vystavěny v naprosto totožném stylu. Velké procento výrobců dřevostaveb se sice specializuje na moderní dřevostavby, ale výrobci klasických dřevostaveb se na našem trhu stále najdou.

 

Roubenky Roubal – výhradně klasické dřevostavby

Jako jednu z mála firem, pro kterou ještě pojem klasické dřevostavby v jeho pravém slova smyslu stále něco znamená, můžeme označit právě společnost Roubenky Roubal. Nedala přednost moderním dřevostavbám, jako to udělala většina firem, ale Roubal je věrný svým tradicím. Na výstavbu roubenek se specializuje dlouhodobě. Dokonce je tato firma předním českým dodavatelem pro oblast Krkonoš. Své služby ale nabízí ve všech částech naší republiky. Firma se soustředí na výstavbu roubenek, poloroubenek, dřevěných rodinných domů, rekreačních objektů, chat a chalup a mnoha dalších druhů staveb ze dřeva.

198

 

Roubenku na klíč? Žádný problém!

Svým zákazníkům nabízí společnost Roubenky Roubal také výstavbu roubenky na klíč. A to včetně návrhů interiérů s charakteristickým a stylovým vybavením a nábytkem. Firma zařídí stavební povolení, připraví dokumentaci a dokonce vám může pomoci i s výběrem vhodného pozemku.

 

Kompletní informace o klasických dřevěných stavbách najdete na www.roubenkyroubal.cz.