S OHNĚM AŽ POD POLÍNKA

Pokud si chceme rozdělávání ohně v krbu či kamnech usnadnit, můžeme sáhnout po krbových zápalkách tradiční české značky SOLO. Díky prodloužené délce dřívka snadno dosáhneme s ohněm až pod polínka, aniž bychom se museli o dřevo špinit, či si popálit prsty. Novinkou v kategorii zápalek jsou domácnostní zápalky, které jsou delší než klasické sirky a hodí se báječně například k zapalování svíček, plynových sporáků, či grilů.

Klasické krátké domácnostní zápalky (cca 4 cm) asi netřeba představovat. Vedle nich nabízí tradiční značka SOLO také další druhy prodloužených zápalek, které se hodí k zapálení ohně v hůře dostupných místech. Stejně jako všechny zápalky značky SOLO i tyto patří do kategorie bezpečnostních zápalek, což znamená, že hlavičku lze zapálit pouze škrtnutím o škrtátko.

Na výběr jsou například tyto druhy dlouhých zápalek:

SOLO ZÁPALKY DO KAPSY NOVINKA! – tyto kapesní zápalky se oproti klasickým liší nejen prodlouženou délkou bezmála šest centimetrů, ale také silnějším dřívkem, díky kterému se se zápalkami lépe manipuluje a déle hoří. Užijeme je jak v domácnosti (k zapalování svíček, plynových sporáků, atd.), tak také v přírodě. Díky kapesní velikosti se nám vejdou do každého batůžku
a můžeme je vzít kamkoliv s sebou. Prodávají se v balení po 100 ks za cenu 10 – 15 Kč, například v prodejní síti Hornbach, Tesco či UNI hobby. Více na www.solo.cz.

SOLO ZÁPALKY KRBOVÉ – impregnované krbové zápalky jsou vhodné pro kamna, krby, grily, ocení je i táborníci při rozdělávání ohně v přírodě. Tato zápalka je dlouhá 18 cm a skvěle se hodí k zakládání ohně s  ekologickými podpalovači SOLO. Díky své délce bezpečně oheň dosáhne až k připraveným polínkům, aniž by nás ohrozil. Zápalka dokáže hořet déle než dvě minuty. Prodávají se v balení po 100 a 40 zápalkách za cenu 40 ks – 69 Kč, 100 ks – 99 Kč, například v prodejní síti Albert, Globus, Hornbach, Kaufland, Tesco, UNI hobby. Více na www.solo.cz.

Česká společnost SOLO MATCHES & FLAMES, a.s. je pokračovatelem dlouholeté tradice výroby a prodeje zápalek, která vznikla počátkem 19. století v Rakousko-Uhersku. Společnost obchoduje se zápalkami a ostatním plamenným zbožím značky SOLO, které odpovídá všem zákonným předpisům a normám a je pravidelně testováno v příslušných zkušebnách. Klasické ochranné známky zápalek (The ScissorsThe KeyThe Pipe atd.), které společnost vlastní, slouží dlouhodobě k podpoře prodejů zápalek. Mezi současné produkty však nepatří pouze standardní a domácnostní zápalky, ale také dlouhé krbové zápalky, zapalovače, podpalovače ohně, svíčky, sortiment ke grilování a v neposlední řadě i reklamní zápalky.

Téměř 50 % současné prodejní kapacity firma exportuje na světové trhy, především do Anglie, Francie, Německa, Rakouska, Spojených arabským emirátů. V tuzemsku firma SOLO distribuuje zápalky a jiné plamenné produkty především pomocí obchodních řetězců, velkoobchodů s potravinami, drogistickým zbožím a tabákových firem. SOLO MATCHES & FLAMES, a. s. má 90% podíl na českém trhu a 60% podíl na slovenském trhu v prodeji zápalek.

Strategií společnosti je zachování tradiční značky SOLO, při udržení vysokého standardu kvality zboží v segmentu plamenných produktů.