Koberce do auta mohou mít řadu funkcí

Koberce do auta jsou běžnou součástí všech vozů. Některá auta mají koberce textilní, jiná gumové. Zatímco textilní koberce vypadají luxusněji, na údržbu jsou méně náročné právě gumové koberce. Přemýšleli jste někdy o tom, proč se vyrábí přesně pro určitý typ auta – například koberce Passat, Octavia nebo třeba Golf? Důvodem je to, že koberce by do interiéru vašeho vozu měli padnout velmi dobře.

 

Bezpečnost

Čím lépe budou koberce ve vašem autě sedět, tím větší míru bezpečnosti jsou schopny zajistit. A nejen bezpečnosti, ale také pohodlí. Vždyť komu by se chtělo neustále posouvat koberce, které jsou příliš malé, takže se pohybují? Navíc příliš malé koberce nejsou vhodné ani z hlediska bezpečnosti – při vystupování mohou podklouznout a hrozí upadnutí. Příliš velké koberce se zase mohou nahromadit tam, kde je nechcete – například pod pedály. Vhodným řešením jsou proto autokoberce na míru, které padnou do interiéru vašeho vozu naprosto přesně.

 

Udržování čistoty

Pokud se uvnitř vozu něco vysype nebo vylije, je to nepříjemná záležitost. Nečistota se do vozu dostává také na podrážkách bot. Díky autokobercům ale můžete špínu jednoduše vynést (i s koberci) ven, a s takovým nepořádkem si snadno poradit. Pokud máte gumové koberce, údržba je velice snadná. U těch textilních váš čeká náročnější práce, nicméně je to pořád jednodušší, než čistit rovnou interiér vozu.

 

Estetická funkce

V neposlední řadě musíme zmínit taktéž estetickou funkci autokoberců. Pokud je zvolen správně – v dobré velikosti a barevném provedení – pak dokáže zvýraznit vzhled interiéru vašeho vozu. Dokonale harmonický vzhled se totiž tvoří také doplňky, které ve svém autě máte. Důležitá je samozřejmě také čistota, takže se soustřeďte na pravidelný úklid svého vozu. Nebojte se občas místo vysavače sejmout i potahy a vyprat je v pračce. Díky tomu bude váš vůz krásně vonět a vypadat jako nový.