Cestování po vlastní ose dává svobodu. Když pronajmete své obytné auto, vyděláte zajímavé peníze

Drtivá většina obyvatel Česka vyráží alespoň jednou do roka na zaslouženou dovolenou, která jim umožní dokonale si odpočinout od povinností a každodenních starostí. Výjimkou nejsou ani jednotlivci a celé rodiny, které jezdí na zajímavá místa na několik dnů či týdnů i několikrát za rok. Dávno přitom neplatí, že se většina lidí omezuje pouze na hotely a kempy v evropských zemích. Stoupá obliba exotických destinací a přibývá těch, kteří dávají před klasickým zájezdem od cestovní kanceláře cestování po vlastní ose.

 

Obytný vůz nabízí dostatek pohodlí i možnost snadno se přesouvat z jednoho místa na druhé

Zatímco před lety drtivá většina jednoznačně preferovala pobyty organizované cestovními kancelářemi, při kterých je zajištěno vše od dopravy přes ubytování a stravování až po služby průvodce a delegáta, v současným trendem je nezávislé cestování. I konzervativněji smýšlející lidé si dnes poměrně často sami vyhledávají letenky a zamlouvají si ubytování přesně podle svých představ, mnozí si i půjčují auto. Tomuto trendu samozřejmě nahrává, že se dá vše snadno a rychle zařídit přes internet. Velkou oblibu si v posledních letech získaly také obytné vozy, dodávky přizpůsobené k rekreačnímu bydlení a karavany. Ty totiž spojují výhody pronajatého apartmánu a osobního vozu a dávají svým uživatelům mnohem větší míru nezávislosti.

 

Nepotřebujete karavan nebo obytné auto každý den? Nechte ho vydělávat!

Vůz, ve kterém jde alespoň krátkodobě bydlet, nevlastní každý. Jejich majitelé je zase obvykle využívají jen nárazově. Pokud tedy patříte mezi majitele obytných vozů a hodil by se vám příjem navíc, můžete ho pronajímat. Je-li vozidlo v dostatečně vybavené, čisté a v dobrém technickém stavu, zájemce o zapůjčení za úplatu určitě najdete.