Kolik tváří může mít dětská patrová postel?

Mohou nabídnout pohodlné místo pro přespání až pro tři děti najednou, a díky tomu ušetří i v malém dětském pokojíčku velké množství místa. Neomezují se jen na klasický palandový vzhled – stačí sáhnout po šikovných novinkách, jež nabízejí maximální dávku pohodlí všem svým uživatelům.

 

Patrová postel se uplatní i v pokoji jedináčka

Možná vás to překvapí, ale je to přesně tak. Rozhodně se vyplatí myslet v předstihu a plánovat. Pořídit tak můžete třeba vyvýšenou patrovou postel s příjemným zázemím pro spánek v horní části a praktickými úložnými prostory v podstavci. Pod patrem se může nacházet také volný prostor určený pro psací stůl nebo volnočasové aktivity.

Rádi byste zajistili pohodné přespáním i případným návštěvám? U jedináčků je sociální kontakt s okolím velmi důležitý. Dejte jim najevo, že jsou jeho kamarádi u vás vítaní a vsaďte na šikovně řešené patrově postele s výsuvným lůžkem, které je možné roztahovat podle potřeby. Už žádné nepohodlné spaní na zemi ale plnohodnotný komfort třeba pro dívčí pyžamovou párty!

Náš tip: V případě malého pokoje mohou navíc dětské postele na stupínku pomoci s jasným oddělením odpočinkové a pracovní nebo herní zóny. Pro děti je jasně daný řád velmi důležitý, proto se nad tímto řešením rozhodně vyplatí uvažovat.

 

Mami, já nechci spát pod stropem

I když spaní na patrových postelích vypadá na první pohled jako velké dobrodružství, najdou se i děti, které tímto zážitkem bez váhání pohrdnou. Ať už je důvodem prostý strach z výšky nebo vydýchaný teplý vzduch u stropu, neznamenáte to, že musíte na patrové postele při zařizování dětského pokoje zanevřít zcela.

Spoustu místa ušetříte i s modely opatřenými lůžky svírajícími pravý úhel. Překrývají se v oblasti nohou, takže nemusí být tak vysoké jako klasické palandové řešení, a přitom pod sebou stále poskytují dostatek prostoru pro umístění psacího stolu nebo alespoň skříně s hračkami.