Komu svěřit čištění koberců v Brně?

Vlastním penzion v Brně a na úklid musím mít uklízečky. Koberce jsou téměř všude a vysávání každý den u nás samozřejmě probíhá, ale za tu řadu let už dostaly pěkně zabrat tím neustálým prouděním hostů. Potřebovala jsem nechat koberce vyčistit, tak jsem se porozhlédla na internetu a hledala jsem firmu, která se zabývá čištěním koberců.

Pročítala jsem si možnosti čištění a nevěděla jsem, že existují různé metody, tak jsem se zaměřila na to, která metoda je nejlepší a nejúčinnější. Nejhůř dopadly metody parního čištění a extrakčního čištění, sice jsou levnější, ale neodvedou stoprocentní práci a výsledek je mnohdy i horší. Takže jsem se rozhodla pro firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se zabývá strojovou metodou čištění koberců. Je to sice trošku dražší než parní nebo extrakční čištění, ale podle recenzí je perfektní.

Zavolala jsem na centrálu a domluvila jsem si termín. Neměli žádný problém mi vyhovět. Nahlásila jsem jim, že se jedná o penzion, aby věděli, že bude zapotřebí asi více lidí na práci. V domluvenou hodinu přijeli pracovníci firmy a šli si obhlídnout terén. Poté se rozdělili a pustili se do práce. Důležité u této strojové metody je to, že se ze všeho nejdřív musí nanést chemie, která koberce zároveň i dezinfikuje a zbaví ho všech alergenů a bakterií. Ta se musí nějakou dobu nechat působit, jinak by efekt čištění nebyl skoro žádný.

Po uplynutí nezbytně nutné doby na působení chemie začali kartáčovat koberce kotoučovým strojem, který má vysoký šampónovací kartáč, kterým se vyčistí i koberce s vysokým vlasem. Přejížděli s ním po celé ploše koberce, poctivě místo od místa. Za kotoučovým strojem vznikala pěna, na kterou se vázala špína z koberce. Jakmile skončili s kartáčováním koberce, pustili vysoce účinný turbo vysavač, kterým vysáli veškerou pěnu s navázanou špínou. Musel být opravdu velmi výkonný, protože koberec byl na omak téměř suchý.

Nemůžu si vynachválit přístup pracovníků firmy k práci. Chovali se slušně, pracovali poctivě a rychle a nemusela jsem je nikde nahánět. Myslím, že můžu říct, že jsem se trefila do černého, když jsem zvolila firmu A SERVIS na vyčištění mých koberců. Koberce vypadají snad ještě lépe než kdy předtím. Kartáčováním se krásně provzdušnily a vlasy se na nich napřímily. Dokonce i barva dostala oživení a lesk.

Tímto bych chtěla firmě A SERVIS mockrát poděkovat a určitě opět využiji jejich služeb, když budu potřebovat. Doporučuji je všem, kteří snad ještě váhají, komu svěřit svůj koberec.

Čištění, impregnace fasád, markýz, žaluzií. Výškové mytí oken Brno

Společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. nabízí svým zákazníkům řadu služeb, mezi které patří i čištění a mytí markýz v Brně. Precizně vyčistí markýzy plastové, ale i látkové, které jsou na údržbu složitější. Látkové markýzy čistí stejnou metodou, jako čistí koberce – strojovou metodou. Při této metodě je zaručená vysoká úspěšnost vyčištění i těch markýz, které dlouho čištěny nebyly čištěné.

02 Markýzy 57

Markýzy propadají agresivním městským spadům, které se zažírají do materiálu, z kterého jsou vyrobeny. Pro vyčištění použijí velmi kvalitní, účinnou a dezinfekční chemii BOSCH RTS a kotoučový stroj, kterým nečistoty vykartáčují. Tento proces můžou opakovat i 3x – 4x, dokud markýzy nejsou důkladně vyčištěny – díky důkladnějšímu drhnutí nám toto čištění markýz zabírá až 4x déle času než čištění koberců.

Veškerou vydrhnutou nečistotu včetně vlhkosti vysají vysavačem, který je třímotorový a vysoce výkonný. Po vyčištění markýz nabídnou zákazníkovi impregnaci, která ochrání markýzy před agresivními městskými spady a lze je jednodušeji čistit. Impregnaci lze aplikovat pouze za bezvětří a slunečném počasí.

Zaměstnanci firmy jsou bezúhonní a ručí, že dodrží diskrétnost vašeho prostředí domova i společnosti, ve kterém realizují zakázky úklidových služeb. A SERVIS nabízí také služby – úklidy po stavebních činnostech Brno, rekonstrukcích, řemeslnících či malířích Brno, čištění a tepování čalounění Brno, sedaček a křesel v Brně, čištění a voskování podlah Brno.

Odstraňování graffiti, antigraffiti nátěr, čištění, impregnace fasád a výškové práce Brno

Kvalitní úklidová firma  A SERVIS LIPKA,s.r.o. v Brně také zajišťuje čistění fasád od městských spadů, prachu, mikroorganismů, plísní ale také od graffiti. Graffiti odstraňují ze všech povrchů kromě skla, leštěných kovů a průsvitného polykarbonátu.

Pokud se Vaše fasáda stala obětí vandalismu  a nebyla předem ošetřena antigraffitovou ochranou, postupují následovně. Graffiti se snaží odstranit, což se daří v závislosti na povrchu z 60-90%, většinou zůstanou viditelné stíny či obrysy. Poté co graffiti zesvětlí co nejvíce, přetřou Vaši zeď fasádní barvou.

Nutno podotknout, že  ani stejně namíchaný odstín fasádní barvy nebude vlivem klimatických podmínek zcela odpovídat odstínu na vaší fasádě. Nejlepší ochranou před opakovaným útokem vandalů je nanesení antigraffitové ochrany. Pokud si od nás necháte nanést AGO, zaručí vám  A SERVIS odstranění případného nového graffiti nebo tagu do 14 dnů, tuto službu mají zakotvenu ve smlouvě o dílo.

Následně vám nanesou nové AGO zdarma, aby byla vaše budova stále chráněna. Pokud se na vaší fasádě objevily nežádoucí malůvky, neváhejte s jejich odstraněním. Firma A SERVIS  má s odstraňováním graffiti velké zkušenosti.