„Konečně je tu léto bez pálení a svrbení intimních partií…“

No konečně jsme se dočkali dalšího teplého léta. Horké dny vás samozřejmě vybízejí ke koupání, sportu, dovoleným i k letním romantickým procházkám. Když se ale objeví nepříjemné pocity v podobě obtěžujícího pálení či svrbění a další negativní projevy vaginální infekce, je po jakékoliv zábavě. Tyto vleklé zdravotní komplikace trápí v létě opravdu velké množství žen a jsou často dlouhé a zároveň nepříjemné.

 

Jak infekce ve vašich intimních partií vůbec vzniká?

Velice časté koupání v různých tocích, návštěvy cizokrajných destinací, zahraniční dovolená či letní nahodilé známosti, to vše přináší zvýšená rizika spojená s vaginálními infekcemi. V celém našem organismu se nachází celá řada nejrůznějších mikroorganismů. Negativní jsou nezvanými hosty a způsobují opravdu velké obtíže, naopak pozitivní jsou pro naše pevné zdraví naprosto nezbytné. Zajišťují nejrůznější funkce, jako je například trávení či imunita systému. Nacházejí se například v naší ústní dutině, v trávicím traktu, ale taktéž i ve vašich intimních oblastech. Laktobacily ve vaší pochvě si můžeme představit jako takové opravdu malé nebojácné rytíře, kteří chrání svůj vlastní hrad před všemi cizími negativními nájezdníky a ochraňují nás tak před devastací tohoto hradu. Když je ale těch špatných mikroorganismů velká přesila, naše pomyslná obrana podlehne, prohrává boj a vzniká nebezpečná infekce.

 

Cílená pomoc

Ideálním řešením by tedy bylo posílit „strážce“ zavedení pozitivních kmenů laktobacilů přímo do pochvy a tím využít přesily a „vyhnat negativní mikroorganismy“. To se ale snáze řekne a hůř udělá. Revoluční směr v péči o ženské intimní partie přináší novinka na našem trhu –zdravotnický prostředek Gynimun, který obsahuje dva kmeny pozitivních laktobacilů. Gynimun obnovuje a udržuje zdravou vaginální flóru, podporuje léčbu bakteriální vaginózy a předchází jí obnovou přirozeného pH. Tyto vaginální kapsle obsahují dva vaginální, patentované a klinicky přezkoušené probiotické kmeny, které byly vybrány pro své vynikající vlastnosti při udržování a obnově zdravé vaginální flóry. Gynimun tak zmírňuje vaginální obtíže, jako je svědění, výtok, zápach, zarudnutí, podráždění nebo pálení. Navíc jej můžeme užívat jako prevenci, když víme, že jsme na tyto obtíže náchylné, čeká nás dovolená nebo se těšíme na slunění a koupání. Užívejme si léto naplno a se všemi radostmi, které nás čekají.

Máte dotazy? Zeptejte se lékaře na www.gynimun.cz