Konopí jako tajemství dokonalé pleti?

 

Ženy bez ustání pátrají po nových pleťových vodách a přípravcích, které slibují hedvábně čistou pleť. Ale zvážili jste někdy použití konopí k odstranění akné nebo suché pokožky?

Na trhu se objevují nové řady péče o pleť, které slibují, že jsou léčebným elixírem, jenž pomůže proti všem pleťovým nedostatkům. Cannabis sativa, neboli konopí seté, může být hlavní ingrediencí pleťových produktů, a to velmi účinnou. Značka Carun spustila řadu s nezvyklými ingrediencemi, které slibují zmírnit nedostatky pleti. Produkty obsahují konopí seté, které má protizánětlivé účinky. Konopí obsahuje jedno z nejvyšších množství přírodních antioxidantů vyskytujících se v oleji. Jednou z těchto značek, jež využívá ingredienci, mimo jiné známou jako olej z konopného semínka, je právě česká značka Carun, která navíc užívá ve svých řadách extrakt z cannabis sativa.

rada_Carun

 

Léčivé cannabinoidy pomáhají

Konopná rostlina obsahuje jedinečnou sloučeninu nazývanou cannabinoidy. Existuje asi kolem 60 různých druhů cannabinoidů, ale THC je z nich neznámější látka proto, že způsobuje marihuanový „rauš“. Konopí, které obsahují produkty Carun, mají velmi malé množství psychoaktivních látek, a to jen 0,3% THC, zatímco marihuana obsahuje 20-30% (dokonce může obsahovat i 38% a více). Rostliny konopí a marihuana rovněž obsahují další důležitý cannabinoid nazývaný CBD, neboli cannabidiol. CBD slouží ke snížení psychoaktivních efektů THC. Konopné produkty Carun mají velký právě vysoký obsah tohoto cannabidiolu. Díky protizánětlivým, antibakteriálním a hypoalergenním vlastnostem se říká, že extrakt z konopí zmírňuje a léčí pleťové problémy, jako jsou akné, vyrážky, suchá kůže, svědící podrážděná kůže, puchýře, hmyzí bodnutí, posttraumata a jizvy. Mimořádně bohatý zelený olej má jednu z nejvyšších úrovní antioxidantů jakéhokoliv rostlinného oleje; antioxidanty jsou ceněné kvůli jejich proti-stárnoucím účinkům. Olej z konopí je také plný minerálů, jako je vápník, hořčík a draslík.

kojenec-Carun-Baby

Když už mluvíme o jedinečné přísadě, Jiří Stabla, zakladatel značky Carun říká: „Aktivní cannabinoidy, jako nalezneme v našich produktech, ukázaly zlepšení celé škály kožních problémů, včetně akné a ekzému,“ a pokračuje: „Cannabinoidy jsou mocné antioxidanty, které pracují na principu redukce zánětu a hlavně pokud se kombinují s hydratujícími oleji, můžou pomoci k udržení funkce přírodní kožní bariéry.“

 konopne-lekarny

Konopí nadosah v síti Konopných lékáren po celé ČR

Pokud hledáte kvalitní a ověřené konopné přípravky, naleznete je v síti Konopných lékáren. Nově otevřely v Karlových Varech, Plzni, Frýdku-Místku, Zlíně. Vedle Prahy, Brna či Ostravy jsou dále lékárny i v menších městech jako Havířov či Benešov, Teplice, Uherské Hradiště, Frýdlantu nad Ostravicí, Kladně, Pardubicích, Hradci Králové, Poděbradech, v sezóně také na zámku Konopiště. Kontakty na jednotlivé pobočky najdete na http://carun.cz/kontakty a o konopí se více dozvíte na http://www.konopnyshop.cz.