Korálková terapie v Oranžové kavárně

Dětství je čas určený především různým hrám. Schovávaná, skákání panáka či navlékání barevných korálků, to jsou hry, které si z dětství vybaví každý z nás. Proč si tuto krásnou zábavu nepřipomenout a nepomoct při tom dobré věci? Pracovníci BD Hajnice připravili v Oranžové kavárně tzv. korálkové terapie. Zapojit se může každý, kdo si rád hraje i pomáhá.

 Barevná korálková terapie

Že nevíte, co si pod tímto pojmem máte představit? Je to jednoduché a přitom velmi účinné. Korálky opravdu mohou pomoci k duševní pohodě, radosti a tvůrčí atmosféře. Klienti Barevných domků Hajnice nejprve navléknou korálky na šňůrku, a to vždy jen v jedné barvě. Růžová, červená, modrá.

Šňůrky s navlečenými barevnými korálky si pak mohou koupit zákazníci Oranžové kavárny v Trutnově. Velmi jednoduchou metodou pak sami vyrobit z korálků své vlastní barevné dílo – náhrdelník, náramek, dekoraci do interiéru – zvířátka, pohádkové postavy, auta. Fantazii se pak meze nekladou. Věřte, že budete mile překvapeni, jak se odreagujete, přijdete na jiné myšlenky a ještě si odnesete pěkné dílko.

V kavárně bude probíhat také prodej korálků, náušnic, náhrdelníků prstýnků a dalších barevných radostí. Vše je vyráběno v Čechách v Jablonci nad Nisou.

 

A tak navlékejte, tvořte, pomáhejte.

 


 

Barevné domky Hajnice

Na první pohled úplně obyčejná vesnička v podhůří Krkonoš. Když však projdete vsí a vydáte se po úzké silničce dál za humna, zjistíte, že zde žijí lidé, o nichž se před pár desítkami let nesmělo mluvit natož je potkat někde na veřejnosti. Řeč je o Hajnicích a příspěvkové organizaci Barevné domky Hajnice, která poskytuje sociální služby pro lidi s mentálním postižením.