Korkové podlahy – kousek přírody v interiéru

Není ani zdaleka pravidlem, že podlahové krytiny ideálních vlastností musí být zásadně syntetické. PVC má sice skvělé vlastnosti, ale stejného, ne-li lepšího výsledku lze docílit i s přírodními podlahami. A jedním z nejlepších materiálů pro vytvoření krásné designové přírodní podlahové krytiny je korek. Surovina známá stovky let.

Jedná se vlastně o ztloustlou kůru dubu korkového, rostoucího ve středomoří. Materiál – lehký, propustný a jakoby nadýchaný má ideální vlastnosti, požadované při vytváření podlah a vlastně jakýchkoliv podobných obkladů.

Je hlukotěsný, výborně tlumí kroky, zabraňuje tak nechtěným otřesům a je i pohodlná na chůzi. Je známým faktem, že měkké materiály jsou pro lidskou nohu pro chůzi daleko zdravější. U malých dětí také chůze po nich pomáhá správně formovat nožní klenbu.

Izolační vlastnosti korku se samozřejmě uplatní i u tepelné vodivosti. Díky množství průduchů jsou tyto podlahy tepelně izolované, „hřejí“ a je možné po nich chodit naboso.

Díky tomu, že se jedná 100% o přírodní materiál, se tyto typy podlah také ideálně hodí do domácností alergiků a astmatiků. I díky tomu je tento materiál hojně využívaný ve školkách nebo kancelářích.

Tento materiál nezatěžuje životní prostředí a je zcela rozložitelný. Zároveň ani náhodou neplatí, že by byl nudný – lze vyrobit mnoho variant textur i barevností, imitujících například kov nebo dlaždice.

Trvanlivost je velmi vysoká a péče o podlahu nenáročná – v podstatě stejně jako u jakýchkoliv podlah se jen zametá a vytírá prach a nečistoty.

Korkové podlahy se vyrábí v mnoha různých varietách barev i textur. Lze je také různě kombinovat a vytvářet tak krásné a originální podlahové krytiny. 

Na stránkách dodavatele Supellex si můžete vybrat z široké nabídky korkových podlah ve dvou základních provedeních. Určené pro celoplošné lepení nebo jako plovoucí podlahy.

Plovoucí podlahy vyrábí firma Wicanders. Jsou tvořeny korkovou podložkou, nosnou deskou HDF a nášlapnou vrstvou z korku. Navíc se na ně ještě aplikuje tzv. keramický lak WRT, který se skládá z malých keramických částeček, jež podlahu chrání proti poškození.

Na trh firma dodává čtyři kolekce. Klasickou řadu Originals, Personality, která je vhodná do kanceláří spíše s nižší zátěží, Identity s dekorem dlaždic a Speciality s úžasnými, neobvyklými texturami.

Elegantní a krásné řady korkových podlah od firmy Wicanders. Imitují například dřevo, dlažbu nebo kámen. 

Možnost pokládky korkových podlah. Lze z nich vytvářet nejrůznější vzory a mozaiky, které budou skvěle ladit se zbytkem interiéru. 

Vždy je ale nejlepší vidět krytinu na vlastní oči, proto vás zveme také do našich showroomů v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Rádi vám s realizací vaší nové podlahy odborně poradíme i tam.


Více informací a inspiraci najdete na : https://www.svetpodlah.cz