Kouzlo litiny – půvabné i funkční doplňky pro dům a zahradu

Tradice výrobků z litiny se v Evropě traduje už od 14. století. Ačkoliv byla později pro svou křehkost na čas zapomenuta, dnes se majitelé domků a zahrádek k jejímu kouzlu zase vracejí. V některých ohledech je totiž nenahraditelná.

Použití litiny má v estetice zahrady nezastupitelné místo. Slouží jako vynikající materiál pro celou řadu doplňků a výrobků pro dům a zahradu. Jejich odolnost a příjemně rustikální vzhled spolehlivě vyváží zmiňovanou křehkost a vyšší hmotnost.

Litina jako královna zahradní kuchyně

Milovníci grilování a domácích udíren znají litinu především jako užitečného pomocníka pro výrobu roštů na grilování perfektně vedoucích teplo, které dokáží dodat připravovanému masu tu správnou chuť a vůni.

Hned v závěsu následují krásná a funkční dvířka dvířka do udíren nebo pecí. Jen málokdo dokáže odolat jejich jedinečnému vzhledu. Jsou to správnou tečkou na dobře postaveném krbu i domácí udírně.

A litinový kotlík nebo litinová pánev vám pomůže s vařením tam, kde běžnému roštu a ohništi dochází dech. Díky nim můžete svou letní kuchyni doplnit o celou řadu báječných receptů a pokrmů hotových doslova v cuku letu. Stejně tak ale kvalitní litině přeje i dlouhému a preciznímu dušení, tak typickému třeba pro řeckou kuchyni. Díky litině získáte tolik nových možností!

Nechte se okouzlit širokou nabídkou litinových kousků Kamnářství König v e-shopu Kamnarina.cz.  Najdete tu vše od drobných dekorací na stěnu až po zvýhodněné sety pro stavbu vlastní udírny, grilu a dalších pomocníků do zahradní kuchyně. Vše je dostupné v nejrůznějších dekorech, které dokáží vtisknout vašemu bydlení i zahradnímu posezení tu správnou nostalgickou atmosféru. Například udírnové designové topeniště bude na terase i v zahradním altánku nepřehlédnutelné a dobrou službu vám udělá při vaření i při posezení s přáteli, kdy kolem sebe bude šířit příjemné teplo.

Samotnou koupí ale starosti s litinou nekončí. Čas od času je třeba této krásce věnovat menší péči. Grafitová pasta na renovaci litiny navrací litině její jedinečný vzhled a dlouhodobě ji chrání před škodlivými vlivy. Její aplikace je snadná a zvládne ji i úplný začátečník.