Venkovní rolety – spojení praktičnosti i elegance

Každý z nás to dobře zná. Stačí, když v létě teploty příliš často a delší dobu atakují či dokonce přesahují třicetistupňovou hranici a naše bydlení se začíná pomalu, ale jistě měnit v saunu. Nepříjemné vedro a dusno, že sotva popadáme dech, o spánku v těchto podmínkách nemluvě. Na vině jsou sluneční paprsky, které náš interiér prohřejí natolik, že nestihne vychladnout ani do večera. Co s tím?

 

Vyzrajte na vedro

Místo klimatizace, která řeší až následek, se zaměřte na samotný problém a pusťte se do řešení příčiny – tedy, zamezte slunci proniknout do vašeho domu. Nainstalujte si na fasádu předokenní rolety, které poskytují vysoký stupeň ochrany před slunečním zářením a redukují teplo už vně vašeho domu. Nejen z tohoto důvodu se staly nedílnou součástí moderního komfortního bydlení.

 

Víc než stínící prvek

Zatímco dříve sloužily rolety jen jako stínící prvek, dnes mají úkolů více. Kromě ochrany soukromí, kdy zabraňují zvědavým pohledům sousedů i náhodných kolemjdoucích, fungují také jako významný bezpečnostní prvek. Pro zloděje, kteří by chtěli vniknout do vašeho domu, totiž představují poměrně nepříjemnou překážku. Ochránit vás ale dovedou i před rozmary počasí – třeba silným větrem, deštěm nebo krupobitím.

Zvuková izolace

Venkovní rolety přispívají také ke snižování hluku zvenku. Efekt dvou stěn působí jako zvuková bariéra. To oceníte nejen, pokud bydlíte na rušné městské ulici, kde jezdí jedno auto za druhým, ale i na klidném venkově, kde vás ze spánku vyrušuje štěkot sousedova psa nebo soused sekající trávu.

 

Estetický doplněk

V neposlední řadě mají venkovní žaluzie úlohu estetickou, tvoří totiž atraktivní doplněk domovní fasády. Měly by se proto k domu perfektně hodit, korespondovat s jeho stylem a také respektovat trendy moderního bydlení. Díky pestrému výběru tvarů a barev, které jsou k dispozici, však nebude žádný problém spojit účelnost a praktičnost s elegancí. Přesvědčte se sami a dejte i vy vašemu bydlení novou tvář!