Kouzlo svatby v zimě

Přestože si většina nevěst představuje svůj svatební den v teplejším období jsou i takové, které vidí kouzlo v svatby v zimě. Je pravdou, že zrovna mrazivé zimní období nemusí být vyhovující pro všechny, ale většina se jistě nadchne z netradiční veselky.

Představte si například komorní svatbu v chatě na zasněžených horách, fotografování u plápolajícího ohně v krbu nebo padající sníh v pozadí novomanželského focení. Kvůli brzkému stmívání v zimním čase se na stolech mimo jiné vyjmou i plamínky svíček, svatební tabuli to dodá nádech útulné a zamilované atmosféry.

Na co myslet při přípravách svatby v zimním období?

 

Svatební šaty

Jistě v dnešní době nebude problém najít takové svatební šaty, aby nevěsta nebyla zmrzlá na kost. Přednost v takovou chvíli můžete dát honosnějším svatebním šatům s dlouhým rukávem nebo myslet na silnější punčocháče a teplejší obuv. Špatně nebude vypadat ani kožíškové bolerko na ramenou nevěsty, kabátky a šály. Doplňků a různých variant, jak nevěstu obléct do teplejších ale krásných a princeznovských šatů je spousta a v každém svatebním obchůdku nebo půjčovně vám rádi poradí.

Pro ženicha je možné sehnat teplejší pánský oblek, který bude ze silnějšího nebo vrstveného materiálu. Doplnit ho lze i oblekovou vestou.

Svatebčané by také měli myslet na teplejší oblečení. Plesové šaty svatebních hostů lze doplnit o šály, kabátky, svetříky.

 

Zasněžené silnice a námrazy

V takovém období musíte myslet i na možnosti dopravních potíží.  Zpoždění příchodu hostů kvůli zamrzlým cestám a náledím a tím tedy možné změně harmonogramu. Počasí se nedá naplánovat na rozdíl od focení, které se musí přizpůsobit kratšímu dennímu světlu oproti dnům v letních časech.

Výhodou svateb v zimním období ale určitě budou levnější líbánky, na které se nyní nebude vztahovat letní sezóna . Také se nemusíte bát o přeplněné termíny a bude jednodušší sehnat i vhodné místo konání pro oslavu a hostinu. V neposlední řadě budou výhodou také ty úžasné fotky se zasněženou krajinou.