bezpečné odstupy mezi vozidly a kvalitní pneumatiky

Kvalita pneumatiky a odstup mezi vozidly jsou klíčovými faktory

Na českých silnicích není s přibývajícím počtem nezkušených řidičů a jejich počtem bezpečno. Dalo by se říci, že jakákoliv jízda po komunikaci se stává hazardem se životem. Určitě znáte tu úsměvnou samolepku ze zadních skel automobilů, kde stojí – nelep se na mě, nejsem tvoje stará. I pře to, že se jedná o celkem nadlehčený pohled na celou problematiku, stává se tento nešvar hlavním předmětem velkých dopravních nehod. Levné pneumatiky v kombinaci s nedostatečným odstupem mezi vozidly má mnohdy nedozírné následky, které si občasně vybírají tu nejvyšší daň v podobě životů.

 

Jak by měla vypadat dostatečná vzdálenost odstupu mezi vozidly

Určit z legislativního hlediska přesnou metráž dostatečného odstupu mezi jednotlivými vozidly bude opravdu těžké. Náš silniční zákon totiž řidičům neukládá žádnou měrnou, nýbrž intuitivní vzdálenost. Je tedy na každém, aby si sám určil své schopnosti a předešel srážce v případě náhlého zpomalení nebo úplného zastavení vozidla před ním.

Pokud bychom tedy měli určit odpovídající vzdálenost od stolu, musíme vzít v úvahu hned několik důležitých parametrů. Na prvním místě je kvalita pneumatiky s odpovídajícím dezénem a povětrnostní podmínky. Například v dešti je brzdná dráha pochopitelně mnohem delší než za sucha. Rovněž musíme hledět na rychlost jízdy a stav brzd. Zde sami vidíte, že určení správného odstupu je velmi individuální a nelze ho vyhodnotit pro všechny situace stejně.

 

Kvalitní pneumatiky vám mohou zachránit život

Kvalitní pneumatiky vám dokážou za jistých podmínek zachránit i život nebo odvrátit zbytečný střet. Správné nahuštění pneumatik, jejichž dezén splňuje předepsanou hloubku je při brzdění nejdůležitějším faktorem přímo ovlivňující brzdnou dráhu. Právě z těchto důvodů odborníci a specialisté na silniční provoz doporučují nepodceňovat pozitivní přínos kvalitní pneumatiky a dodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly. Mezi kvalitní pneumatiky s nejkratší brzdnou dráhou na trhu můžeme zařadit Continental PremiumContact 5, Goodyear Efficientgrip Performance nebo Dunlop SP Sport Bluresponse.

 

Dunlop SP Sport Bluresponse

Pokud hledáte jasného favorita na letní sezónu, nechte se okouzlit přednostmi kvalitní pneumatiky značky Dunlop SP Sport Bluresponse, která neuznává žádné kompromisy a navíc je ohleduplná k životnímu prostředí. Hlavní výhody této kvalitní pneumatiky spočívají ve skvělé přilnavosti zejména na vodě.

Díky tomu je brzdná dráha mnohem kratší, než je tomu u produktů s nálepkou levné pneu. Pneumatiky značky Dunlop SP Sport Bluresponse mají mnohem vyšší kontaktní plochu. Kombinace zcela nového aerodynamického tvaru a nízkoteplotní směsi snižuje valivý odpor a tím i spotřebu paliva. Chtějte za své peníze pouze kvalitní pneumatiky a navyšte tak svou bezpečnost.

Zdroj: pneumatiky.cz