Kvalitní jídelní stůl zpříjemní společné stolování

Stolování je odjakživa považováno za něco honosného, co nelze brát na lehkou váhu. Již v dřívějších dobách si na pravidlech a etiketě stolování hodně zakládali, u jednoho jídelního stolu se scházela celá rodina a z obyčejného jídla se rázem stala sváteční událost. Podobně je tomu i dnes – i vy se společně s rodinou scházíte u oběda či večeře, navzájem si sdělujete zážitky z uplynulého dne a jídlo pro vás má ihned jiný význam. Aby byly podobné chvilky ještě příjemnější, je důležité zamyslet se nad vhodnou volbou jídelního stolu a židlí, neboť právě stůl je pro tyto okamžiky nejdůležitější součástí.

 

Jídelní stůl dává vašemu stolování úplně jiný rozměr

Podívejme se na to logicky – ať už jde o jakékoli jídlo, jinak si ho vychutnáte o samotě zalezlí někde v koutě a jinak ve společnosti vaší rodiny u společného stolu. Samotný pokrm ihned chutná jinak a atmosféra je rázem honosnější, příjemnější a svátečnější. O důvod navíc, proč si pořídit kvalitní jídelní stůl, který hravě zvládne pojmout všechny členy domácnosti a každému z nich nabídne dostatek místa pro vychutnání si lahodného jídla.

foto_detail_main_zoom_3366_1

Proč je důležité mít vhodný jídelní set?

Jídelní set představuje jedinečnou příležitost, jak šikovně vyřešit rodinné stolování. Každý člen rodiny si zaslouží svůj kousek místa u stolu, aby si společně s ostatními mohl vychutnat podávané pokrmy, mohl se podělit o své zážitky, názory, případně si s rodinou o čemkoli popovídat. V současné době můžete vybírat mezi nepřeberným množstvím výrobků lišících se od sebe navzájem nejen pořizovací cenou, ale i velikostí či stylem. Zatímco početnější rodiny ocení rozkládací jídelní stůl pro 4 a více lidí, bezdětným párům bohatě postačí jídelní set pro 2.

 

Stůl a židle spolu musí ladit

Ačkoli si to spousta lidí neuvědomuje, jídelní stůl a židle spolu musí perfektně ladit. Jedině tak vznikne harmonický celek, který na pohled působí velice příjemně. Stůl a židle můžete kombinovat nejen odstínem materiálu, ale výběr můžete přizpůsobit i barvě polstrování.