Jste zastánci klimatizací? Chraňte své zdraví

Letní dny, ač jsou jakkoli vítané, s sebou nesou mnohé nástrahy. K nim patří i časté přechody z rozpálených ulic do chladných budov, kanceláří a aut, kde na nás číhá strašák v podobě klimatizace. Jak se tomu bránit?

Přestože jsou klimatizované prostory příjemnou alternativou a jistým únikem před teplotními rekordy, lidský organismus je nesnáší nejlépe. Nejen, že tělo vystavujete šoku kvůli teplotním změnám, ale následky jsou mnohdy katastrofální. Můžete se setkat s pálením očí, suchými ústy, nadměrným pocením, ale i rýmě, a dlouhodobý pobyt ve studené kanceláři často vyústí až v chřipku či angínu.

Dbejte zejména na to, aby teplotní rozdíl oproti venku nebyl nižší než o 5°C a dodržujte pitný režim. Pokud jste na odchodu, posečkejte chvíli v neklimatizovaném prostoru, než vyjdete na ulici, abyste zabránili šoku z náhlého přechodu. Taktéž se doporučuje vzduch v místnosti pravidelně zvlhčovat.

Především se ale snažte posílit svůj imunitní systém, který vám pomůže s následky bojovat. Vyzkoušejte homeopatický přípravek Lymphomyosot, který posiluje obranyschopnost organismu a je schopen se vypořádat s otoky lymfatických uzlin a chronickými záněty krčních mandlí, tudíž působí jako prevence a zároveň pomůže s příznaky.

Ačkoli se klimatizacím v dnešní době pravděpodobně nelze vyhnout, udělejte maximum pro to, abyste své tělo zbytečně nezatěžovali. Onemocnět totiž ve dnech, kdy počasí přímo láká k výletům do přírody, není nic příjemného.