Kvalitní nábytek do ložnice pro seniory

Jak například potěšíme babičku a dědečka? Pokud chcete vybrat kvalitní a pohodlnou postel pro seniory pak se jednoznačně zaměřujte na výšku postele. Vzhledem k tomu, že čím je člověk starší, tím je pro něj obtížnější jak vstávání, tak uléhání. Proto daná postel může mít klidně jeden metr nad zemí. Díky vyšší posteli nabývá i na úložném prostoru. Je to praktické pro uložení všech možných věcí, například ložního prádla nebo oblečení. Nezapomínejme, že výšku postele ovlivní i kvalitní matrace. Lůžka by neměla mít ostré hrany a měla by mít vysokou stabilitu. Kdyby se starší lidé chtěli při vstávání či uléhání opřít o bočnici, druhá strana by se neměla zvedat.

Jak vybrat ideální postel pro seniory

Před zakoupením postele pro seniora byste se měli hlavně zaměřit na výšku postavy dané osoby, která bude postel používat. Většinou by hrana matrace měla sahat přímo pod hýždě. Kyčelní klouby se pak nebudou následně tolik namáhat při vstávání a uléhání.

Pokud senior sedí na okraji postele, pak by se jeho nohy měly kompletně dotýkat podlahy a měly by být v pravém úhlu. Dále byste neměli podceňovat kvalitní výběr matrace, která bude přizpůsobena možným zdravotním problémům u starších lidí.

Možnosti výběru

Pokud si chcete pořídit komplet postel pro seniory se vším příslušenstvím, neváhejte a obraťte se na internetové stránky nejlepsi-nabytek.cz, kde si můžete z pohodlí domova vybrat komplety, tak abyste za jednu cenu měli rám, polohovací rošt pro co nejintenzivnější pohodlí a v neposlední řadě kvalitní matraci s paměťovou pěnou.

Některé komplety rovněž obsahují stylovou deku, kterou si můžete vybrat z bohaté nabídky všech možných vzorů, které se tak budou nejlépe hodit do vašeho celkového interiéru. Neváhejte a nahlédněte i vy na internetové stránky nejlepsi-nabytek.cz a pořiďte si i vy kvalitní a moderní nábytek za příznivé ceny.