Pariz2_foto_zdroj_NeckermannCK

Květnový polibek pod Eiffelkou

Paříž je bezesporu romantické město, ve kterém každý najde to svoje, ať už touží po zábavě, odpočinku či poznání. Není třeba představovat Eiffel Tower, Vítězný oblouk či věhlasnou gotickou katedrálu Notre Dame, ale za zmínku určitě stojí i Latinská čtvrť se Sorbonou, Invalidovna s Napoleonovou hrobkou a v neposlední řadě Louvre se slavnou Monou Lisou.

„Paříž turisty na jaře láká více než kdy jindy,“ říká Jan Sotona, specialista na Eurovíkendy z Neckermann CK.

Vedle starobylého historického centra najdete v Paříži i moderní čtvrť La Défense plnou gigantických skleněných staveb, kterým dominuje Grande Arche. Byla by škoda vynechat hřbitov Pére Lachaise, kde se nachází hrob světoznámé francouzské šansoniérky Edith Piaf či rebelského zpěváka skupiny Doors Jima Morrisona.

 

 

Pariz2_foto_zdroj_NeckermannCK

 

Paříž je jedním slovem nádherná. Je to úžasné město, které skrývá spoustu tajemství. Uspokojí nejnáročnějšího turistu, milovníka památek, umění i atmosféry. Ne nadarmo Francouzi mají ve své řeči výraz „flâner dans les rues“ (toulat se po ulicích). Ty pařížské k tomu přímo vybízejí. Kdo propadne kouzlu Paříže, touží se neustále vracet.

Francouzská kuchyně je velmi pestrá a každý z 20 pařížských obvodů nabízí množství kvalitních restaurací a tradičních brasserií, kde můžete ochutnat místní speciality.

Zajímavým tipem může být secesní restaurace Angelina, kam se ovšem nechodí za dobrým jídlem, ale za nejlepší pařížskou čokoládou.

 

Pariz_foto_zdroj_NeckermannCK

 

Eurovíkend v Paříži nabízí Neckermann CK za 11.990 Kč a získáte tak balíček, který obsahuje letenku Praha – Paříž – Praha včetně všech letištních poplatků, transfery letiště – hotel – letiště, 3 noclehy ve 3* hotelu se snídaní, služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu a kvalifikovaného průvodce fakultativních výletů.

Další informace a volné termíny Eurovíkendů najdete na www.ckneckermann.cz. Vedle zájezdů do Paříže najdete v nabídce i Eurovíkendy v Londýně, Barceloně, Římě, Neapoli a dalších evropských městech, a také širokou škálu zimních i letních dovolených.