Lamelové rošty pro zdravý spánek malých i velkých

Abyste se cítili v posteli dobře, ale zároveň jste leželi tak, jak je zdravé, je potřeba mít nejen kvalitní matraci, ale i lamelový rošt. Je velmi důležitou součástí vybavení postele, s nímž jsou tvarovací schopnosti matrace kvalitnější a lepší. Lamelový rošt vám zároveň šetří životnost matrace, která je díky tvarovacím schopnostem méně namáhána působením bodového zatížení.

 

Co je u lamelových roštů důležité?

Jakmile se budete dívat na lamelové rošty, vybírejte nejen podle počtu lamel – 28 nebo 42 kusů, ale i podle druhu použitého pouzdra. Pouzdra mohou být pasivní, tedy výkyvná do stran, nebo aktivní, která svou pružností zvyšují tvarovací schopnosti roštu a ten je díky tomu tvárný v celé své šíři.

Podle funkce pak dělíme rošty na nepolohovací fixní, manuálně polohovací, motorově polohovací a s pístovým bočním či nožním výklopem pro uložení věcí do úložných prostorů postele.

 

Podle čeho vybrat lamelový rošt

Je určitě dobré brát ohled na matraci, kterou rošt podpírá. Nikdy by neměly být mezery mezi lamelami větší než 5 cm. Takové rošty ničí matrace, protože ta mezi lamely zapadá. Pokud máte latexové matrace, hodí se nejlépe kvalitní lamelový rošty s 42 lamelami. U matrací z líné nebo studené pěny stačí i rošt s 28 lamelami, ale pružnost a prodyšnost roštu je lepší u typu se 42 lamelami.

Pružinové a taštičkové matrace by pod sebou měly mít laťové rošty. Pokud chcete i tady zvolit lamelový rošt, poraďte se s výrobcem pružinové matrace.

Lamelové rošty si můžete prohlédnout na mnoha prodejnách spime.cz. Hodit by se vám mohl např. lamelový rošt s ramenní kolébkou, který je ideální pro ty, jež spí často na boku. Ten má 4 až 9 vyměkčených pouzder oblasti pod ramenem, které se při talku od ramene lépe stlačí směrem dolů a spaní na boku je příjemnější.