Staňte se vášnivým milovníkem kávy!

Ať již patříte mezi milovníky tohoto černého moku či tak úplně nikoliv, přinášíme vám osm zaručených tipů, které vás přesvědčí, proč je káva tak úžasná!

1.Prvním bodem, který vás napadne, je určitě to správné nakopnutí, které se kávě přičítá! A právem. Kofein, který obsahuje, jak je známo, stimuluje centrální nervovou soustavu a srdeční činnost. Tak nám po ránu či v průběhu dne zajistí potřebnou energii.

2.Káva rozhodně není nudná! Vykouzlíte z ní prakticky cokoliv – likéry, drinky na párty i dezerty. Receptů najdete na internetu či kuchařkách nepočítaně.

3.Nabídne vám to správné dokreslení odpočinkové atmosféry, třeba když přijdete unavení z práce. Stačí se pohodlně usadit, vyhodit nohy na konferenční stůl a s přivřenýma očima usrkávat horkou pohodu.

4.Sbližuje lidi. Kam jinam pozvat kamarádku, kterou jste dlouho neviděli, než jednoduše do kavárny a k tomu si dát i sladkou tečku v podobě dobrého čokoládového dortu či cheescaku.

5.Budete mít vystaráno o dárky! Nový hrníčkový set, profesionální kávovar či speciální kávu dovezenou z Kolumbie? Možností je tolik!!!

6.Rozšíří vám obzory ve sebevzdělání ve formě různých kurzů a potřeb pro baristy, kavárenských setkání milovníků kávy či za ní můžete přímo cestovat v rámci výletů či zahraničních programů do pražíren i plantáží.

7.Podmanivá vůně čerstvě mleté kávy, která se ze šálku line je velmi dobře známá! Mimochodem, víte, že seženete i 100% éterický olej s vůní kávy? Pomáhá relaxovat, zlepšuje náladu, podporuje chuť k jídlu a dámy, tady pozor, kávový olej se používá k prevenci předčasného stárnutí pleti.

8.Variabilita je její druhé jméno. Nejen, že ji můžete uvařit na tisíc různých způsobů díky moka konvičce, frapovači, či džezvě, ale obměníte ji i podle nálady špetkou skořice či tolik nenáviděným i vyzdvihovaným mlékem pro zjemnění!

 

Hmm. Také si po přečtení článku musíte jít uvařit své oblíbené presso?