Levná elektřina a plyn jsou stále žádanějšími produkty. Jak si vybrat vhodného dodavatele?

S očekávanou krizí, která je spojená s trvající koronavirovou pandemií, musíte jako majitelé domácnosti očekávat postupné zvyšování cen energií. Pakliže jste doposud příliš neřešili, kolik za plyn a elektřinu doma platíte, pak je možná na čase si zjistit, zda nenastala vhodná chvíle pro změnu dodavatele.

 

Nejlevnější cena nemusí být nejvýhodnější

Takřka každý dodavatel ve snaze získat nové klienty nabízí levný plyn, potažmo levnou elektřinu. Nabídky se ale ve skutečnosti mohou dosti lišit, a to nejen samotnými cenami, ale i službami, jež jsou do plateb zahrnuté. Proto je třeba si nového dodavatele pečlivě vybírat, abyste na změně nakonec neprodělali, přestože se vám nabídka původně zdála lákavější nežli ta stávající.

Levná elektřina a plyn nemusejí být jen o finální ceně. Někteří dodavatelé totiž v této sumě nezahrnují poplatky za přechod či případné předčasné zrušení smlouvy a další platby, na něž jste třeba doteď nebyli zvyklí. Výsledná cena při ročním vyúčtování pak pro vás může být překvapivě vysoká. Proto je zapotřebí si důkladně prostudovat smlouvu ještě před tím, než ji podepíšete. Ideální je, pokud vám firma nabízí možnost seznámit se s detailními podmínkami na internetu, kde je pak zároveň možné vyřídit prakticky všechny nezbytné náležitosti.

 

Hlídejte si, co vše vám dodavatel v rámci smlouvy poskytne

Dobrá společnost se pozná podle toho, zda v rámci svých služeb poskytuje také kvalitní poradenské služby a servis. Mnohdy jsou z tohoto hlediska lepší spíše menší a středně velcí dodavatelé, kteří třeba působí jen v některých regionech Česka. Mají totiž méně klientů, tím pádem s nimi mohou osobně a rychleji komunikovat a vyřešit případně nedostatky, jež se v dodávkách energií čas od času objeví.

Takovouto firmou je kupříkladu dodavatel EPET, jehož kompletní nabídku služeb na levný plyn a elektřinu naleznete na webových stránkách https://www.epet.cz/. Po internetu je pak možné i samotné vyřízení nové smlouvy. Dodavatel za vás obstará přechod od stávající firmy, a to bez jakéhokoliv přerušení dodávek či zbytečných poplatků.