Levné a kvalitní zimní pneu

Povinnost mít na autě zimní pneumatiky je dána novelou zákona o pozemních komunikacích. Pokud auto v daném období zimní pneumatiky nemá, koledujete si tím o pokutu a to ve výši až 2 500Kč. Protože léto pomalu končí, je čas nad zimními pneumatikami přemýšlet, začít vybírat a nakupovat. Přinášíme vám malé srovnání vybraných druhů a značek zimních pneumatik. Navíc vám poradíme, kde je možné zimní pneumatiky získat za super ceny.

Kdy je nutné zimní pneu mít?

Novela říká, že zimní pneumatiky je nutné na autě mít v období od 1. listopadu do 31. března a to v případě, pokud je na pozemní komunikaci souvislá vrstva sněhu, námraza nebo led. Obutí zimních pneu je povinné i v případě, pokud je tato situace předpokládána. Odborníci ovšem doporučují, přezout na zimní pneumatiky ihned, když se teplota stabilně drží pod 7 stupni Celsia.

Pro maximální bezpečí

Zimní pneumatiky jsou jistota bezpečí při provozu na komunikacích. Správně zvolené zimní pneu jsou zárukou stabilní a bezpečné jízdy. Mohou zaručit i kratší brzdnou dráhu. Zimní pneumatiky tedy rozhodně na své auto dejte, můžete tím jen získat.

Jaké zimní pneumatiky vybrat?

Výběr zimních pneumatik není radno podcenit. Na začátku si zjistěte hlavně vhodné rozměry, ty najdete v technickém průkazu. Poté začněte se samotným výběrem. Díky stále se rozšiřující nabídce, je nyní možné sehnat i velmi kvalitní zimní pneumatiky za poměrně nízké ceny. Nechcete se proto zlákat reklamou a vybírejte důkladně. Ceny v různých obchodech se můžou lišit i o tisíce.

 

Vybíráme za vás

Vybrali jsme za vás čtyři nejoblíbenější druhy zimních pneu a přinášíme vám jejich porovnání.

 

Pneumatiky Barum Polaris 3

Pneumatiky Barum Polaris 3 nabízí velmi výhodný poměr cena/kvalita. Mají nízký valivý odpor, čímž snižují i spotřebu.  Pneumatiky Polaris mají lamely s rozdílnou hloubkou a nízkým sklonem i sněhové záběrové hrany, takže mají kvalitní záběr na sněhu a dobře fungují i na mokrých površích.  Pneumatiky jsou určené pro ty, kdo chtějí jistotu bezpečné jízdy a nechtějí utrácet velkou sumu.

Pneumatiky DUNLOP SP WINTER RESPONSE

Tyto pneumatiky mají asymetrický dezén, který je zárukou dokonalé přilnavosti. Dezén zaručuje dobrou přilnavost na mokrém i suchém povrchu, takže jsou ideální od hor nebo i do města. Jejich velkou předností je unikátní multilamelový systém, který tvoří záběrové lamely a lamely s vysokou amplitudou, díky nim je zaručena i vynikající reakce na pohyb volantu. Pneumatiky jsou určeny pro náročnější řidiče, kteří chtějí bezpečné a maximálně spolehlivé pneumatiky při kratších i vzdálenějších jízdách.

Pneumatiky Michelin ALPIN A4

Pneumatiky Michelin ALPIN A4 se hodí do velmi náročných horských podmínek i do zimních městských ulic. Pneumatiky mají výborný záběr a dobře poslouží na sněhu i v mokru. Jejich největší předností je kromě bezpečnosti i dlouhá životnost. Tyto pneumatiky jsou tedy vhodné pro každého, kdo chce za své peníze získat nejen kvalitu, ale i dlouhou výdrž a spolehlivost.

Pneumatiky Vredestein Snowtrac 3

Pneumatiky Vredestein Snowtrac 3 jsou určeny pro ty nejnáročnějších. Výborně se hodí i do extrémnějších zimních podmínek. Mají totiž stupňovitě uspořádány odvodové drážky, takže skvěle drží na sněhu, v morku i v bahně. Pneumatiky mají tenké a speciálně tvarované lamely, které zaručují efektivní samočištění.