Levné tonery – vyznáte se v názvosloví?

Existuje celá řada možností, jak ušetřit za chod vaší firmy. A nákup neoriginálních nebo kompatibilních tonerů do tiskáren může být jednou  nich. Jak od sebe odlišit jednotlivé nabízené možnosti a na co si při takovém nákupu dát pozor?

 

Kvalitní neoriginální toner vaši tiskárnu nepoškodí

Mýtů o poškození tiskárny jiným než originálním tonerem je plný internet. Ti, kteří je šíří, se však už obvykle zapomínají zmínit o tom, že se pokoušeli například koupit cartridge Samsung za směšnou cenu přes čínský trh nebo že při výběru zapomněli zohlednit některý z důležitých parametrů, a vložili tak do své tiskárny díl, který do ní původně vůbec nebyl určen. A jak je to tedy doopravdy?

 

Neoriginální tonery si se svými předlohami nezadají

A co je to vlastně neoriginální toner? Stručně řečeno jde o znovu použitý toner od výrobce, který byl repasován, vyčištěn a znovu naplněn barvou. Možná vás to překvapí, ale sběr použitých tonerů do tiskáren je v mnoha státech běžný. Tyto součástky se totiž velmi špatně recyklují, proto je mnohem ekonomičtější jejich opakované použití.

A pro vás to má i své výhody. Můžete tak klidně používat tonery Canon pořád dokola, aniž byste museli slevit ze svých nároků na kvalitu. Hledejte však pouze prodejce poskytující skutečně profesionální služby. Ti, kteří toner pouze navrtají a doplní novým práškem, mezi ně rozhodně nepatří.

 

Když chcete ušetřit ještě více

Na kvalitě tisku vám příliš nezáleží, ale důležitá je ve vaší firmě především kvantita? Pak se vám budou hodit spíše tzv. kompatibilní cartridge do tiskáren od no-name výrobců, které však plně splňují všechny technické specifikace.

Náš tip: usnadnit si můžete i další aspekty svého podnikání. Na trhu existují také specialisté na založení sro, kteří vám rychle a profesionálně pomohou s veškerou nepříjemnou administrativou, souvisejí s tímto oborem. A vy se tak můžete věnovat další efektivizaci svého podnikání od A až do Z.