4 nečekané důvody slabé erekce

Máte dojem, že vaše nádobíčko už nefunguje tak skvěle jako dříve? Možná není chyba na vaší straně, ale může za to jedna z nenápadných věcí ve vašem okolí. A která to může být? Prozradíme vám to v našem článku!

Příčiny erektilní dysfunkce nemusí být jen fyziologické. Existuje i množství dalších důvodů, proč vaše erekce není už tak pevná a dlouhá jako dřív. Podívejte se, jestli na vás neplatí některý z následujících bodů.

 

Trpíte nedostatkem peněz

Je to překvapivé, ale britský průzkum ukázal, že pokud mají muži takříkajíc hluboko do kapsy, trpí permanentním stresem, který se podepisuje právě na schopnosti plnohodnotného ztopoření. Řešením je prý uklidnění mysli a znovunalezení ztracené rovnováhy. Pomoc vám může třeba meditace nebo sport, při němž dokážete „vypnout.“

 

Máte zánět dásní

Ano, je to tak. Záněty (kdekoli  v těle, nejenom v ústní dutině) totiž snižují vylučování enzymu eNOS do organismu. A právě tento enzym je zodpovědný za tvorbu kyseliny dusičné, jež je pro správnou erekci jednoduše nezbytná. Pokud máte kyseliny dusičné také nedostatek, určitě víte, že nejznámější lék je Viagra, ale možná by jen stačilo si o něco lépe čistit zuby a použít občas i zubní nit.

 

Příliš mnoho solíte

Zdravý dospělý člověk by měl denně přijmout maximálně 5 gramů soli. Větší množství způsobuje kornatění tepen a slabé prokrvení všech okrajových částí těla – tedy i penisu. A bez pořádného přísunu krve nemůže žádná erekce existovat!

 

Používáte nesprávné prostředky pro uklidnění

Nejspíš jako každý z nás trpíte  práci velkým stresem. Ale pokud se z něj rozhodnete vymanit za pomoci alkoholu nebo cigarety, nedivte se, že vaše intimní zdraví už nebude takové, jako dříve. Najděte si i jiná potěšení, nezapomeňte, že i dobrá kniha nebo šperky muže oblaží přímo báječně. A na vašem zdraví se jejich vliv nijak negativně nepodepíše.