Ložní prádlo z pravé egyptské bavlny

Na ložní prádlo jsou kladeny poměrně vysoké nároky. Povlečení, do kterého se rozhodnete každý večer ulehat, by mělo být nejen zdravotně nezávadné, ale zároveň dostatečně prodyšné a pečlivě zpracované, abyste jej nemuseli již po prvním praní vyhodit. Mnoho lidí nevěnuje výběru ložního prádla nijak zvlášť velkou pozornost, neboť zastávají názor, že na jeho kvalitě v podstatě ani tak nesejde. Omyl. Dovolíme si namítnout, že vzhled, měkkost, hebkost a příjemný materiál hrají důležitou roli v kvalitě vašeho spánku, navíc je dokázáno, že se lidí více těší do postele povlečení do pestrých barev a jemného materiálu.

 

Jak je to s materiálem?

Dojde-li na materiál, měli byste být hodně ostražití a rozhodně se nespokojit s málem! Znáte pořekadlo: „jak si kdo ustele, tak si i lehne“? Pak se jím při vašem výběru snažte řídit. V současné době máte na výběr pestrou škálu materiálů – k dostání je tak damaškové povlečení, bavlněné ložní prádlo, speciální dětské povlečení, které podléhá úplně jiným kritériím než ložní prádlo určené pro dospělé či luxusní povlečení, které sice nemá doma každý, ale tu a tam si přece můžete dopřát něco lepšího, nemyslíte?

 

Slyšeli jste již o povlečení z pravé egyptské bavlny?

Perlou mezi povlečením je i ložní prádlo z pravé egyptské bavlny. Je pravdou, že tento kousek se neschovává doma ve skříni každému z vás, ale za zmínku určitě stojí, neboť je skutečně výjimečné! Možná jste o tomto slovním spojení slyšeli pod jiným názvem – mako satén. O egyptské bavlně netřeba dlouho referovat – jedná se o nejkvalitnější bavlnu na světě, jejíž speciální struktura jasně určuje, k čemu má být použita – k výrobě povlečení. Vlákna egyptské bavlny se vyznačují délkou okolo 30-34 mm.

 

Co vám může nabídnout?

Pohráváte si s otázkou, zda se vyplatí investovat do povlečení z nejkvalitnější bavlny na světě a chcete znát další pozitiva, jež vám spánek v povlečení z egyptské bavlny nabízí? Kromě již zmíněné kvality, která se dá označit za absolutní špičku, nutno zmínit i příjemný vzhled, který je zajištěn procesem mercerizace.