Malá abeceda pro krásu

Také si nejste jista, zda správně rozumíte různým pojmům z oblasti estetické dermatologie?

Nabízíme vám malého průvodce světem této speciální disciplíny, která je určena ke zkrášlování. Provedeme vás odbornými názvy a vysvětlíme, k čemu se používají moderní přístroje a technologie. Stručně popíšeme jednotlivé zákroky.

 

Korektivní dermatologie –   je moderní lékařská disciplína, zabývající se úpravou neboli opravou kůže. Měla by se především řídit heslem „krása = zdraví!“ Vybírejte tedy pouze ta pracoviště, kde máte zaručenou profesionální péči na úrovni.

 

Diagnostika pleti – během  vstupní konzultace dojde k  analýze a tzv. dekódování vaší pokožky, identifikaci problémových partií a určení metody  a postupu ošetření

 

Chemický peeling – pomocí ovocných kyselin se odstraní nejsvrchnější část pokožky s odumřelými buňkami, čímž dojde k ozdravění a oživení vzhledu pleti.

Rejuvenace pokožky – jedná se o ozdravení, rozzáření matné kůže pomocí chemických přípravků, například kosmetická řada NeoStrata.

Mezoterapie – injekční nebo přístrojová metoda, při které dochází k podpoře tvorby kolagenu elastinu a tím se znovu vypíná kůže a vyrovnávají povrchové vrásky. Velmi vhodná pro návrat krásného dekoltu.

Injekční lipolýza – do míst, kde se nahromadil nežádoucí tuk se aplikuje tenkou jehlou lecithin – enzym, který štěpí tuky. Jedná se o velmi efektivní metodu v oblastech, kde nepomáhá ani dieta ani cvičení ( podbradek apod.)

Aplikace Botulotoxinu – používá se k relaxaci svalů. Zbaví vás rozzlobeného, naštvaného výrazu, skleslých koutků úst i zamračené rýhy na čele. Vpichování botulotoxinu do postižených míst je zatím nejefektivnější metodou v léčbě nadměrného pocení ( hyperhidrózy) – nejlepší výsledky dosahuje MYCLINIC prague ve Vodičkově ulici.

 

Obličejové výplně – jsou určené k obnově kontur a objemu obličeje, zahlazení různých propadlin ( kruhy pod očima) a celkovému navrácení mladistvého vzhledu. Aplikuje se injekčně, doporučit lze řadu Juvéderm Voluma.

Esthélis – je bezbarvý gel na bázi kolagenu určený ke korekci vrásek a jizev. Dá se velmi dobře použít k výplni rtů, k odstranění kruhů pod očima i drobných propadlin. Aplikuje se injekčně a zákrok je okamžitě viditelný.

IPL fotodepilace – je šetrné ošetření přístrojem, vysílajícím  intenzivní pulzní světlo. Podle nastavení síly paprsku je určeno k odstranění nežádoucího ochlupení, skvrn od slunce i různých vad na kůži.

IPL fotorejuvenace – přístrojem se ošetřují rozšířené žilky, sluneční poškození ( foto-aging) i stařecké skvrny.

Závěrem : nejlepším rádcem při výběru je vždy doporučení spokojené klientky a vlastní rozum. Není dobré mít přehnaná očekávání a chtít hned všechno najednou. Nejlepší péčí o pleť je dobrá životospráva, dostatek pohybu a spokojená mysl.