Mariánské lázně nabízejí relax i dobrodružství

Mariánské Lázně jsou lázeňské historické město s dlouholetou lázeňskou tradicí. Zároveň je město nejmladším z pověstného trojúhelníku západočeských lázeňských měst. Mariánské Lázně zasahují do chráněné krajinné oblasti Slavkovský les a tím jsou nejen oblíbené pro rekreační a lázeňský pobyt, ale také aktivní. Váš pobyt, ať už bude jakýkoliv, zpříjemní kvalitní ubytování, které s Hotel.cz naleznete snadno.

 

Vzhůru do víru historie

Lázeňské město Mariánské Lázně se může pochlubit krásnými historickými památkami a jedinečnou starobylou architekturou. Milovníci historie často navštěvují Goethovo náměstí, kostel Nanebevzetí Panny Marie, zámeček Kladskou, kostel sv. Vladimíra a jedinečnou kolonádu se Zpívající fontánou, která se stala významnou dominantou města. Na historické kolonádě vládne příjemná lázeňská atmosféra, která vám zlepší den. Přímo na ní také naleznete elegantní restaurace, kavárny i večerní podniky, kde ochutnáte vynikající lázeňské oplatky a místní kulinářské speciality.

 

Tradice lázeňství

Kam za dokonalým odpočinkem a relaxačním pobytem? Do Mariánských Lázní, které jsou druhé největší lázeňské město v České republice. Ve městě vyvěrá několik minerálních přírodních pramenů, které mají léčebné účinky. Pacienti sem jezdí s různými zdravotními problémy, ale především za zaslouženým odpočinkem. Vybrat si můžete různorodé pobyty. Od relaxačních po aktivní. S rodinou, partnerem nebo klidně s kolegyní z práce. Věřte, že pobyt v Mariánských Lázních si užijete naplno!

 

Za sportem i krásnou krajinou

Mariánské Lázně jsou díky své atraktivní poloze v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les častým turistickým cílem i oblíbeným rekreačním střediskem. V letních měsících se můžete po turistických trasách a cyklostezkách vydat do národní přírodní rezervace Kladské rašeliny, kde si odpočinete, nebo na přírodní památku Křížky s krásným výhledem na celé město i jeho okolí. Přímo ve městě je vám k dispozici sportovní hřiště, plavecký areál, fitness centrum, tenisové kurty a další sportoviště. Toužíte po aktivní dovolené? Pak jste našli váš cíl.

Mariánské Lázně mají mnoho tváří. Od kulturní, sportovní až pro relaxační. Je jen na vás, jakou si vyberete. Nezapomeňte na ubytování, které bude podle vašich představ. Najít luxusní ubytování v Mariánských Lázních za dostupnou cenu je hračka. Nechcete příliš luxusu? Mariánské Lázně nabízejí i levnější možnosti ubytování. Tak pojďte nějaké najít!